Szpitale, cała prawda
unsplash.com Martha Dominguez de Gouveia
Weronika Wasiak - 18 Października 2020

Lekarka ujawniła drugzocącą prawdę o szpitalach. Obnaża problemy, o których nikt nie miał pojęcia

Szpitale zupełnie sobie nie radzą? Co jakiś czas do mediów docierają niepokojące informacje w tej sprawie, ale dopiero teraz lekarka ujawniała poważne problemy, z których wielu nawet nie zdaje sobie sprawy.

Polskie szpitala od marca w pocie czoła walczą z epidemią koronawirusa. Choć na samym początku stale mówiono o trudnej sytuacji placówek, a nawet powstawały zbiórki funduszy na zakup sprzętu czy podstawowych materiałów ochronnych, z czasem temat nieco ucichł, a dziś do prasy docierają wybiórcze informacje. Mimo to sytuacja szpitali wcale nie uległa poprawie, a dr Grażyna Cholewińska-Szymańska ujawniła, że jest o wiele gorzej niż wszystkim się wydaje.

MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich PolakówMSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich PolakówCzytaj dalej

Lekarka ujawniła niepokojące informacje. Polskie szpitale znalazły się w dramatycznej sytuacji

Brak łóżek, respiratorów czy nawet personelu - to wszystko nie jest tajemnicą, choć opinia publiczna coraz rzadziej mówi o tym w swoich dyskusjach. Po kilka tysięcy nowych zarażeń na dobę dla szpitali oznacza istny koszmar. Grupa chorych, którzy wymagają hospitalizacji, stale się powiększa, a miejsc dla nich niekoniecznie przybywa. Gościem w niedzielnej audycji Radia Zet była dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, która przyznała, że Polacy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jaki dramat rozgrywa się w szpitalach. Lekarka szczerze odniosła się do deficytu łóżek i sprzętu, co zmusza lekarzy do podejmowania zatrważających decyzji.

- Realnie łóżek w szpitalach nie ma. One występują jedynie w rejestrach. Poniekąd "ćwiczymy" już sytuację, jaka była we Włoszech. Musimy czasami odłączyć pacjenta na 2 godziny i podłączyć innego. Robimy to pod kontrolą - mówiła na antenie Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

To jeszcze nie wszystko, bo ekspertka zdradziła również, że kolejnym problemem polskich szpitali jest brak kadry. Jak zatem zajmować się pacjentami chorymi na COVID-19, gdzie nie ma dla nich ani łóżek, ani respiratorów, ani nawet opieki? Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź.

- Brak kadry, to jest bolączka zakaźników od dawna. Rejestry oficjalne opierają się częściowo na fikcji - przyznała.

Okazuje się, że największy dramat rozgrywa się obecnie w Warszawie. Dr Cholewińska-Szymańska przyznała, że osobiście zwróciła się do wojewody o natychmiastowe uruchomienie szpitala jednoimiennego w stolicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

- Jeżeli nie otworzy się szpital jednoimienny w Warszawie, będzie źle. [...] Jako konsultant wojewódzki napisałam do wojewody o natychmiastowe uruchomienie chociaż jednego szpitala jednoimiennego w Warszawie. [...] Jesteśmy w stanie pseudo-wojennym. Wiadomo, że na wojnie buduje się szpitale polowe. Ale to jest ostateczność. Jeżeli nie będziemy mieć już nic, to będziemy ludzi tam kłaść - mówiła na antenie Radia Zet dr Grażyna Cholewińska-Szymańska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  2. Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News