Szpitale nie mają łóżek
unsplash.com Martha Dominguez de Gouveia
Weronika Wasiak - 13 Października 2020

Profesor ujawnił gorzką prawdę o problemie szpitali. Sytuacja jest fatalna, Polacy nie mieli pojęcia

Szpitale nie mają miejsc na przyjmowanie kolejnych pacjentów zarażonych koronawirusem. Polacy nie mieli nawet pojęcia, jak naprawdę przedstawia się sytuacja w placówkach. Profesor ujawnił wszystko ujawnił.

Szpitale od początku epidemii w pocie czoła walczą z epidemią koronawirusa, każdego dnia przyjmując na oddział zarażonych, których stan zdrowia wymaga stałej kontroli lekarskiej. Regularnie do opinii publicznej trafiają informacje w tej sprawie, przede wszystkim jeśli chodzi o ilość sprzętu ochronnego, którego dla pracowników zwyczajnie brakuje. Teraz do mediów dotarły kolejne, niekoniecznie pokrzepiające wieści.

Godziny dla seniorów są pretekstem?Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdęCzytaj dalej

Profesor i ilości łóżek dla chorych na COVID-19. Szpitale nie mają miejsca dla nowych pacjentów?

We wtorkowej audycji na antenie Radia Zet gościem był Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, prof. Radosław Owczuk. Ekspert wprost powiedział o obecnej sytuacji w polskich szpitalach, która, jak się okazje, nie uległa szczególnej poprawie od początku epidemii. Profesor przyznał, że w niektórych placówkach wciąż ilość łóżek nie jest adekwatna do ilości przyjmowanych pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- Za naszym płotem jest szpital zakaźny, gdzie zorganizowany jest oddział intensywnej terapii, przy udziale naszego szpitala i zespołu. Tam na 6 łóżek zajętych jest 6 łóżek - mówił na antenie Radia Zet profesor Owczuk.

- W województwie pomorskim na 39 łóżek zajętych było 20 łóżek respiratorowych - dodaje.

Ekspert ujawnił również, że zgodnie z raportami przekazywanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w niektórych województwach już niemal 80% łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19 jest zajętych.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych

2. Mamy potwierdzenie. Niebezpieczeństwo dla wielu Polaków, ostrzeżenie do środy

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

- Gdzie jest najgorzej? Z raportów, które dostaję od MZ wynika, że jeżeli chodzi o łóżka specjalnie przeznaczone dla chorych z covid, są pojedyncze woj.,gdzie zbliżamy się do granicy 80% - wyjaśnił prof. Owczuk - jesteśmy w pewien sposób zaskoczeni liczbą zakażeń i tym, jak obciążony jest system opieki zdrowotnej. Trzeba było pewne elementy przewartościować - dodaje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani domagają się od niej przeprosin. Gwiazda wyzywała koleżankę na antenie Polsatu
  2. Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na co
  3. 23-latka miała objawy typowe dla koronawirusa. Prawda okazała się zupełnie inna, o wiele bardziej niebezpieczna
  4. Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  5. Policjant rozwiewa wątpliwości kierowców. Chodzi o maseczki w samochodzie
  6. Najlepsza surówka do obiadu, obłędne połączenie marchewki ze słodkim owocem. Moc witamin doda ci sił

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News