Szpitale w Polsce
Pixabay.com fernandozhiminaicela
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Szpitale zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia treść tajemniczego pisma

Szpitale otrzymały pismo, placówki zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia szokującą treść dokumentu.

Szpitale na Mazowszu otrzymały ważne pismo od wojewody Konstantego Radziwiłła, ujawniono treść dokumentu. Placówki medyczne już niedługo być może nie będą miały wyboru, w piśmie zaleca się im zaprzestanie niemal wszystkich świadczeń, które nie są związane z opieką nad pacjentami z COVID-19.

Szpitale otrzymały ważne pismo

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", prezydenci, burmistrzowie i starostowie na Mazowszu otrzymali oficjalne pismo od wojewody Konstantego Radziwiłła, w którym zalecane jest wstrzymanie niemal wszystkich świadczeń opieki zdrowotnej innych niż leczenie COVID-19.

- Ponadto pragnę nadmienić, że w celu zminimalizowania ryzyka transmisji infekcji COVID-19, ale także zapewnienia miejsca w szpitalach dla pacjentów zakażonych koronawirusem, wymagających pełnej hospitalizacji, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zalecenie czasowego zawieszenia udzielania planowych świadczeń opieki zdrowotnej, dotyczy to m.in. zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych (wyjątkiem jest diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych) - można przeczytać w piśmie, opatrzonym datą 5 listopada 2020 roku.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Treść pisma od wojewody i zalecenia przekształcenia kolejnych oddziałów, a nawet całych placówek w szpitale covidowe skomentował Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący komisji zdrowia i kultury fizycznej w Sejmiku Mazowsza, a także burmistrz Woli.

- Pismo wojewody świadczy o tym, że sytuacja naprawdę robi się dramatyczna. I jest dowodem na to, jak chaotyczna jest rządowa strategia walki z koronawirusem - skomentował Krzysztof Strzałkowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wojewoda zalecił szpitalom zrezygnowanie ze świadczeń na rzecz leczenia COVID-19

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" zwrócili się o wyjaśnienia w sprawie treści pisma do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędu Wojewódzkiego, który nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

- Centrala NFZ zaleciła ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Podkreśla, że przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii - tłumaczy Piotr Kalinowski z Zespołu Komunikacji Społecznej NFZ Mazowsze.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Do sprawy odniósł się również ratusz miasta stołecznego Warszawy. Rzeczniczka urzędu Karolina Gałecka podkreśliła, że wojewoda zalecam a kategorycznie nakazuje, zawieszenie planowych zabiegów.

- Byłoby co najmniej dyskusyjne. Tak jak dyskusyjne byłoby np. zawieszanie dializ - podkreśliła Karolina Gałecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła na ławce w parku samotnego pitbulla. Podeszła bliżej i prawie się popłakała
  2. Narzeczona Artura Szpilki pokazała odważne fotki z sypialni. Drapieżna sesja zdjęciowa rozgrzeje każdego (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Miliony urządzeń z systemem Android przestaną być bezpieczne. Wszystko przez wygasłe certyfikaty
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News