Polska wraca do średniowiecza? Zakazali kobietom noszenia spodni

Polska wraca do średniowiecza? Zakazali kobietom noszenia spodni Źródło: PxHere

Szpital miejski w Częstochowie znalazł się na językach Polaków z całego kraju. Wiele pacjentek było bowiem oburzonych zakazem przychodzenia na jedno z badań w spodniach. Przedstawiciele placówki odpowiedzieli już na wszelkie oskarżenia.

Szpital zdecydowanie powinien być miejscem, w którym pacjenci czują się dobrze i bezpiecznie. Wszelkie objawy nierównego traktowania osób korzystających z pomocy lekarskiej są więc zazwyczaj bardzo szybko i stanowczo piętnowane. Opinia publiczna okazała się więc bardzo krytyczna wobec decyzji personelu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

Szpital w Częstochowie zabronił pacjentkom przychodzenia w spodniach

Na drzwiach gabinetu ortopedycznego zawisła kartka, a na niej umieszczono kilka zadziwiających zdań, które wywołały skrajne emocje internautów. Informacja dla pacjentek brzmiała: "Uwaga! Pacjentki do badania kolan i zastrzyków do stawu kolanowego proszone są zgłaszać się w dniu badania w spódnicy. Zakaz spodni!!!". Natychmiast pojawiły się komentarze, jakoby był to mentalny powrót do średniowiecza.

- A jak pacjent jest mężczyzną, to w czym ma przyjść? A tak zupełnie poważnie, to ja się pytam kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? Nie ma we mnie zgody na takie ograniczenia dla kobiet w dostępie do świadczeń medycznych! I proszę! Żeńska końcówka w słowie "pacjent" już w tym przypadku nikogo nie razi, szkoda tylko, że używana jest głównie do wyodrębnienia tej grupy pacjentów z możliwości swobodnego dostępu do świadczenia - napisała w krótkim poście na Facebooku Justyna Żukowska-Gołębiewska, która jako pierwsza pokazała w mediach społecznościowych kontrowersyjny komunikat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tłumaczenia dyrekcji częstochowskiego szpitala wywołały kolejne emocje

Jak tłumaczyli przedstawiciele władz szpitala, treść komunikatu miała wcale nie brzmieć jak nakaz, a jedynie propozycja czy prośba. Poza tym wskazywano na jej celowość - przyjście pacjentki w spódnicy skracałoby zdaniem personelu czas badania.

Bez względu na wszelkie argumenty kierownictwa placówki, kartkę zdjęto ostatecznie z drzwi gabinetu ortopedycznego. W sieci trwa wciąż jednak zażarta dyskusja na temat seksistowskiego lub nierównościowego charakteru podobnych wskazań.

  1. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku
  2. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  3. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia
  4. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  5. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy

Źródło: Planeta

Następny artykuł