Szpital w Lublinie leczy medyczną marihuaną. Lekarze i pacjenci w szoku, są ZACHWYCENI

Szpital w Lublinie leczy medyczną marihuaną. Lekarze i pacjenci w szoku, są ZACHWYCENI Źródło:

Szpital przy alei Kraśnickiej w Lublinie leczy pacjentów chorych na padaczkę lekooporną za pomocą eksperymentalnej terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany. Efekty są zachwycające, a lekarze zamierzają kontynuować projekt.

Walka o medyczną marihuanę toczy się w Sejmie głównie dzięki posłowi Kukiz'15 Piotrowi "Liroyowi" Marcowi. Jednakże, Prawo i Sprawiedliwość oraz minister Radziwiłł są niechętni pomysłowi i nie chcą udzielić pełnego poparcia.

Okazuje się, że lubelska placówka już stosuje rewolucyjną terapię z wykorzystaniem medycznej marihuany, a efekty są zachwycające. Dr Jacek Gawłowicz z Oddziału Neurologii potwierdza, że pozytywne efekty są widoczne, a u połowy pacjentów objawy padaczkowe zmniejszyły się nawet o 50 procent. W drugiej grupie zaobserwowano wyraźną poprawę w zakresie codziennego funkcjonowania.

Lubelski szpital zamierza kontynuować swój projekt. W lutym do terapii zostaną zakwalifikowani kolejni pacjenci, którzy cierpią na padaczkę lekooporną wywołaną uszkodzeniami mózgu w przebiegu stwardnienia guzowatego.

Niestety terapia jest bardzo kosztowna i bez wsparcia rządu PiS i zmiany prawa nie będzie możliwe jej upowszechnienie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News