Szpital tymczasowy w Szczecinie
Zdjęcie poglądowe Pixabay Life-Of-Pix
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Dziennikarze pojechali na budowę szpitala tymczasowego. Robotnicy wyznali im gorzką prawdę

Szpital tymczasowy w Szczecinie, według planów wojewody, ma składać się z dwóch lokalizacji. Mimo że otwarcie placówki zostało zaplanowane na początek grudnia, prace wciąż nie zostały zakończone. Dziennikarze portalu Money.pl pojechali na budowę, by porozmawiać z robotnikami. Mężczyźni zdecydowali się na szczere wyznania.

Szpital tymczasowy w Szczecinie miał być kolejnym filarem w walce z pandemią koronawirusa. Niestety, podobnie jak w przypadku innych placówek tego typu, budowa idzie bardzo opornie. Choć rekrutacje personelu ruszyły, a rząd deklaruje dużą dostępność łózek, realia okazują się zgoła inne.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Szpital tymczasowy nie powstanie na czas?

Szpital tymczasowy w Szczecinie ma obejmować dwie lokalizacje: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM oraz halę Netto Arena. Ze słów wojewody wynika, że pierwsi pacjenci trafią do placówki już na początku grudnia. Dziennikarze portale Money, którzy zjawili się na miejscu, zwrócili uwagę, że mimo to na placu budowy nie toczą się żadne poważne prace.

Okolice Netto Areny, wielkiej hali, która może pomieścić 5 tysięcy osób, są ogrodzone metalowym płotem. Robotnicy, którzy zajmują się obecnie stawianiem ścianek wewnętrznych. Zapytani o sprzęt, który jest konieczny do hospitalizacji pacjentów, nie kryją prawdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Łóżka? Nie ma tu żadnych łóżek - odpowiedział jeden z mężczyzn. Okazuje się, że na budowie tymczasowego szpitala dziennikarze zastali zaledwie kilka osób. Mateusz Madejski z Money.pl dowiaduje się od osób pracujących na budowie, że wewnątrz hali stawiane są ścianki, ale cała praca działa bardzo "ospale". Dodatkowo, nikt nigdzie nie słyszał o jakimkolwiek potencjalnym transporcie sprzętu medycznego.

Szpital tymczasowy w Szczecinie ma przyjmować pacjentów z COVID-19, którzy są w stanie ciężkim, wymagającym intensywnej terapii i połączenia do respiratorów, a także chorych w stanie stabilnym, potrzebujących stałego nadzoru medycznego i leczenia.

Według zapowiedzi w obydwu zachodniopomorskich lokalizacjach uruchomione zostanie 300 miejsc zachowawczych oraz ponad 50 stanowisk intensywnej opieki medycznej. Bogna Bartkiewicz, rzecznik szczecińskiego szpitala, zapowiedziała, że jako pierwszy ruszy oddział przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM.

- Jest tutaj szybszy i łatwiejszy dostęp do kadr, badań diagnostycznych, sprzętu medycznego. Kiedy zapełniać się będą łóżka COVID-owe w tej placówce, będziemy kierować pacjentów do oddziału w hali Netto Arena. Życzymy nam wszystkim, by nie było to konieczne - mówiła przedstawicielka placówki

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Leon Niemczyk nie żyje. Jego ostatnie chwile były wstrząsające, zmarł w samotności we własnym mieszkaniu
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Ze strony internetowej szpitala tymczasowego wynika, że trwają poszukiwania personelu. Placówka deklaruje chęć zatrudnienia lekarzy, pielęgniarek, ratowników, fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, personelu pomocniczego, sprzątającego, a także opiekunów medycznych.

Mimo optymistycznych planów rządu dotyczących placówek polowych w każdym województwie, na terenie Polski działają nieliczne szpitale tymczasowe. Największy z nich - zlokalizowany na Stadionie Narodowym - przyjmuje zaledwie 30 pacjentów. Lekarze nie kryją obaw, że prace nad większością oddziałów zostaną zakończone w momencie, w którym nie będą już potrzebne.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Ideał dla dużych i małych fanów słodkości. Ciasto bez pieczenia Kinder Country wygra z innymi deserami
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money/SPSK 2 Szczecin/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News