Narzekała na silny ból głowy, lekarz wstrzyknął paracetamol. Teraz leży w śpiączce

Narzekała na silny ból głowy, lekarz wstrzyknął paracetamol. Teraz leży w śpiączce Źródło: Pixabay/Parentingupstream

Szpital stał się miejscem niewyobrażalnej tragedii pewnej pacjentki. Kobieta dostała paracetamol, który miał uśmierzyć dokuczliwy ból głowy. Ta decyzja ma tragiczne konsekwencje.

Szpital miał udzielić kobiecie koniecznej pomocy. Tak się jednak nie stało. Sylwia zaczęła skarżyć się na silne bóle głowy, które w niczym nie przypominały zwyczajnej migreny. Miała również szereg innych niepokojących dolegliwości: sztywniał jej kark, robiło się ciemno przed oczami, miała problemy z mówieniem i chodzeniem. 

Mąż nie czekał ani chwili i zawiózł żonę do szpitala w Otwocku. Kobieta trafiła na izbę przyjęć, gdzie lekarz ocenił jej dolegliwości. Według diagnozy, w organizmie pacjentki doszło do zatrucia narkotykami. W związku z tym zlecone zostały podstawowe badania i podano kroplówkę z paracetamolem. Kobieta nie przyznała się jednak do zażywania narkotyków, a szczegółowe badania potwierdziły jej wersję.

Szpital stał się miejscem tragedii. Kobieta zapadła w śpiączkę po podaniu kroplówki z paracetamolem

Diagnoza lekarza okazała się błędna. Tej samej nocy, kiedy kobieta została przyjęta do szpitala, doszło do rozległego wylewu krwi do mózgu. Pracownicy placówki zorientowali się o tym dopiero rano. Mimo natychmiastowej reakcji i przewiezienia pacjentki do specjalistycznej placówki, kobieta zapadła w śpiączkę i nie wiadomo, jak potoczą się jej losy. 

W specjalistycznej placówce na ul. Banacha w Warszawie wykonano trepanację czaszki. Kobieta nie odzyskała dotąd przytomności i wciąż pozostaje w śpiączce. Jej mąż, Jacek Król jest załamany i zamierza pociągnąć szpital do odpowiedzialności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż pacjentki zgłosił sprawę do prokuratury. Śledztwo już trwa

Sprawa została już zgłoszona do prokuratury. Śledczy powołali komisję, której zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie sprawy i dokładne sprawdzenie, czy otwocki szpital postępował w zgodzie z procedurami. 

- Jeśli lekarz nie wykonał należycie swoich obowiązków, natychmiast zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapewnił wicestarosta otwocki Krzysztof Kłósek.

Lokalne władze są bardzo poruszone sytuacją małżeństwa Królów. Wszyscy mają nadzieję, że kobiecie uda się odzyskać zdrowie, a osoby odpowiedzialne za jej dramatyczną sytuację poniosą konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  2. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin! 
  3. Brawo, słowa jasnowidza Jackowskiego spełniają się co do joty. Niestety, teraz sprawdza się najgorsze
  4. Dzielny syn oddał życie za matkę. Uratował kobietę przed najgorszą możliwą sytuacją
  5. TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości
  6. Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium
     

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News