Nie żyje 7 noworodków. Powód woła o pomstę do nieba

Nie żyje 7 noworodków. Powód woła o pomstę do nieba Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com/ Parentingupstream

Szpital przekazał najgorsze możliwe informacje. To prawdziwy dramat; w ciągu jednego dnia lekarze odebrali porody 8 kobiet, ale tylko jedna z nich urodziła żywe dziecko. Rozdzierającą serce relacją podzielił się jeden z lekarzy pracujących w placówce. Znany jest powód tak tragicznego obrotu sytuacji.

Szpital boryka się ze sporymi problemami i potwierdzeniem tego jest sytuacja, która miała tam miejsce. W środę media obiegła dramatyczna wiadomość o narodzinach siedmiu martwych noworodków, Sytuacja mogła nigdy nie mieć miejsca, jednak mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować niewinnych żyć. Na Twitterze doktor Peter Magombeyi podzielił się rozdzierającym serce zdjęciem przedstawiającym zawinięte w materiał małe ciałka. 

Szpital znalazł się w centrum zainteresowania światowych mediów

Szpital w Zimbabwe jest teraz na ustach wszystkich, a to za sprawą emocjonującego wpisu informującego o dramatycznych wydarzeniach w placówce. Doktor Magombeyi by wstrząśnięty i zdruzgotanym tym co przyszło mu przeżyć i nie mógł pozwolić, by podobne przypadki pojawiły się w przyszłości. Nagłośnił sytuację narodzin 7 martwych noworodków. Agencja Reutera zebrała relacje osób, dla których szpital ten jest drugim domem. Niestety sytuacja tam nie należy do najlepszych i medycy wprost wskazują przyczyny śmierci dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tych śmierci można było uniknąć

- Siedmioro dzieci urodziło się martwych w ciągu jednej nocy w dużym szpitalu w Zimbabwe, ponieważ ich matki nie otrzymały odpowiedniej opieki medycznej z powodu strajku pielęgniarek - przekazuje komunikat Agencji Reutera Radio Zet. Pielęgniarki w Zimbabwe oraz odmówienie przez nich wykonywania swojej pracy ma być powodem narodzin martwych noworodków. Szpital, z racji ograniczenia działalności mniejszych placówek medycznych, został zalany falą pacjentów, którym trudno udzielić niezbędnej pomocy. Brakuje również łóżek, w tym właśnie dla matek oczekujących na narodziny dziecka. Warunki w jakim przychodzi im spędzać wiele godzin są skandaliczne. Jeden z lekarzy zdecydował się anonimowo wprost stwierdzić, że tych śmierci można było uniknąć, gdyby kobiety mogły liczyć na właściwą pomoc.

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Dowbor była zdruzgotana. Na jaw wyszły właśnie dobijające fakty

3. Znika kolejny zakaz. Polacy długo czekali na tę decyzję

Trzeba było wybrać kogo ratować

Przyszłe mamy, według informacji zebranych przez Agencję Reuters, spędzają wiele godzin śpiąc na twardych ławkach i korytarzach. Nie są właściwie i systematycznie badane, przez co trudno wykryć nieprawidłowości, a w momencie, gdy w czasie porodu pojawiają się nieprawidłowości i lekarze muszą wybierać kogo ratować, w pierwszej kolejności walczą o życie matki. Właśnie dlatego siedmioro dzieci urodziło się martwych. To ogromna tragedia, a zdjęcia udostępnione przez doktora Petera Magombeyiego rozrywają serce na miliony kawałków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Tragedia w polskim mieście. Ogień jest bezlitosny, dym widać z co najmniej kilku kilometrów
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje b. minister
  5. Media ujawniają. Wiadomo, co stało się w więzieniu z ojcem, który zabił małego Wiktorka
  6. Kelner pilnie ostrzega. W restauracji pod żadnym pozorem nie zamawiajcie jednego dania, obrzydzenie bierze na samą myśl
  7. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem
  8. Królikowski szaleje z dziewczyną na wystawnych kolacjach. Wszyscy zwrócili uwagę na piękny pierścionek, aktorka od razu odpowiedziała
  9. Przykra wiadomość dla milionów Polaków. Wszystko okazało się dopiero po zakończeniu kampanii

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News