Szpital - porażające dane
Alberto Giuliani/Wikipedia/(CC BY-SA 4.0)
Aneta Wasilewska - 27 Września 2020

Porażające dane z polskich szpitali. Nikt nie wiedział, że sytuacja jest na tyle zła

W mediach nikt o tym głośno nie mówi. W sieci pojawiły się porażające dane z polskich szpitali. Chyba nikt nie zdawał sobie sprawy, że sprawy potoczyły się w tym kierunku. Szpitale już nie wytrzymują obłożenia?

Szpitale znalazły się w dramatycznej sytuacji. Jak się okazuje, mimo zapewnień Ministerstwa Zdrowia o tym, że nie zabraknie łóżek dla zakażonych pacjentów, jest zupełnie inaczej. Zgodnie z doniesieniami portalu bezprawnik.pl już pojawiły się szpitale w kraju, gdzie nie ma miejsc dla covidowych pacjentów, którzy kierowani są do innych placówek.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Szpitale już nie wytrzymują? Doniesienia przed drugą falą pandemii przerażają

W kraju od niedawna pojawiają się rekordowe przyrosty liczby zakażonych pacjentów. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 1350 zakażeń w ciągu doby. Wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewniał, że Polska jest zabezpieczona pod kątem szpitalnego sprzętu i miejsc dla poacjentów.

- Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - podkreślił Andrusiewicz.

Portale bezprawnik.pl i dziennik.pl podzieliły się tekstem dziennikarza Patryka Słowika, w którym można dowiedzieć się, że sytuacja nie wygląda tak, jak przedstawia to resort zdrowia. Z danych, którymi dysponuje dziennikarz, wynika, że aż w czterech szpitalach wysokospecjalistycznych jest już stuprocentowe obłożenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Szpitale odsyłają pacjentów do placówek oddalonych nawet o 100 km

– Nie przyjmujemy już pacjentów z koronawirusem. Odsyłamy do pobliskiego szpitala zakaźnego. On też jest na granicy wydolności. Odsyłamy pacjentów do placówek 100 km dalej. Często muszę wykonać 3-4 telefony, by znaleźć miejsce w jakimś szpitalu dla chorego - przekazał w rozmowie z dziennikarzem anonimowy lekarz ze Śląska.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

Zgodnie z tymi doniesieniami szpitale dziś nie są przygotowane na to, jak rozwija się sytuacja epidemiologiczna w kraju. Niestety, takie wiadomości mogą budzić ogromne obawy, pamiętając, że druga fala koronawirusa jeszcze przed Polakami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyznanie gwiazdy "M jak miłość" jest wyjątkowo przygnębiające. Przeżyła prawdziwy osobisty dramat
  2. Van Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasu
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Równie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cuda

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News