Prof. Gut wskazał nową grupę ryzyka. Wzrasta liczba osób wymagających leczenia szpitalnego

Prof. Gut wskazał nową grupę ryzyka. Wzrasta liczba osób wymagających leczenia szpitalnego Źródło: Piqsels

Liczba pacjentów w szpitalach zwiększa się każdego dnia. Koronawirus nie ustępuje w Polsce ani na krok. Wirusolog profesor Gut wskazał na nową grupę, która będzie wyjątkowo narażona na zakażenie. Mężczyzna jest zaniepokojony tym, że sytuacja w kraju się nie poprawia, brakuje pozytywnego przełomu.

Każdego dnia do szpitala trafia coraz większa liczba osób zarażonych koronawirusem. Od 12 czerwca liczba ta wzrosła z 1629 do 1936 osób. Zwiększający się trend osób wymagających hospitalizacji stał się niepokojący dla ekspertów. Epidemia trwa już czwarty miesiąc, a liczba pacjentów w szpitalach zamiast się zmniejszać, powraca do poziomu z marca i kwietnia.

Coraz więcej osób w szpitalach zakażonych koronawirusem, profesor wskazuje nową grupę ryzyka

- To echa dni z początku czerwca, kiedy notowaliśmy po prawie 600 przypadków zakażeń dziennie. Niestety oczekuję również fali zgonów z tej grupy, wskaźnik śmiertelności jest po prostu nieubłagany - wyznał profesor Gut w rozmowie z Wirtualną Polską. Mężczyzna jest zaniepokojony sytuacją ponieważ już kilkukrotnie oczekiwał pozytywnego przełomu w epidemii. Ten jednak niestety nie nastąpił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Padliśmy ofiarą własnego sukcesu. Tyle mówiono o tym, że sytuacja w służbie zdrowia jest opanowana, aż ludzie przestali wierzyć w niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem - dodał profesor. Luzowanie obostrzeń, jak na przykład organizacja ślubów prowadzi do nowych zakażeń wśród weselników. Jak wskazuje profesor, jest zdumiony, że ludzie nie boją się uczestnictwa w takich imprezach.

Nowe przypadki zakażeń coraz częściej odnotowywane są również w kościołach czy dużych firmach produkcyjnych. Profesor Gut wskazał na jeszcze jedną grupę, która jest bardzo narażona na dużą liczbę zakażeń i nowe ogniska. Są to kibice, wśród których wyraźnie widać ryzykowne zachowania. Niejednokrotnie można było zaobserwować ludzi siedzących obok siebie oraz nie zakrywających nosa oraz ust. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie powiększyła się rodzina Kurdej-Szatan. Mamy pierwsze zdjęcie

2. Nie żyje 22-latek. Nie pomógł nawet szybki transport śmigłowcem do szpitala

Jak wskazuje profesor, na szczęście służby epidemiologiczne dość dobrze radzą sobie z opanowaniem nowych ognisk koronawirusa. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od odpowiedzialnego zachowania Polaków. Przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych pozwoli na dalszy zmniejszający się trend zachorowań. Brak zachowania tych zasad może skutkować zaostrzeniem obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aneta robiła zakupy w Tesco, nagle zatrzymała się przy półce z mlekiem i zamarła. Od razu wyciągnęła telefon, mamy zdjęcie
  2. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy
  3. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o nagłej zmianie. Dane ze środowego raportu zostały zmienione
  4. Polacy masowo dostają SMS-y o jednej treści. Już wszystko jasne, trzeba koniecznie sprawdzić swój telefon
  5. Sytuacja Waldusia z "Kiepskich" jest coraz gorsza. Trwa heroiczna walka z czasem
  6. We wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News