szpital nowe ognisko koronawirus w Polsce
Unsplash Hush Naidoo
Joanna Szwalikowska - 23 Września 2020

Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, w szpitalu

Niepokojące informacje z kraju zostały potwierdzone, W jednej z polskich miejscowości odnotowano nowe, duże ognisko koronawirusa. Niestety po raz kolejny padło na szpital. Sytuacja jest poważna. Sytuacja rozwija się. Niewykluczone, że w placówce zostaną wykryte kolejne zakażenia.

W połowie września w szpitalu psychiatrycznym w jednej z polskich miejscowości wykryto ognisko koronawirusa. Jak widać, do tej pory sytuacja nie została opanowana. Liczba zakażonych ponownie wzrosła i niewykluczone, że będzie ich więcej. Niepokojące informacje z kraju.

Agata Duda sprawiła, że wszyscy zamarliGdy Agata Duda weszła do pomieszczenia, wszyscy zamarli. Co ona na siebie założyła?Czytaj dalej

Duże ognisko zakażeń koronawirusem w jednym ze szpitali w Polsce

W szpitalu psychiatrycznym w Choroszczu liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do ponad 40. ognisko zostało tam wykryte już w połowie września, jednak liczba nowych chorych nadal rośnie. Jak informuje Radio Zet, sytuacja jest rozwojowa. Na bieżąco wykonywane są kolejne testy.

Po wykryciu ogniska COVID-19 w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczu liczba zakażonych nadal rośnie. Do tej pory zakażenie potwierdzono u 23 pacjentów, a także 17 pracowników, a także dwóch osób z kontaktu, przekazała Iwona Sienkiewicz, kierownik działu epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

szczur kanalizacja szokująca prawdaZ kanalizacji wyciągnęli coś przypominające olbrzymiego szczura. Gdy poznali prawdę, zamarliCzytaj dalej

Początkowo zakażenie zostało wykryte na oddziale ogólnopsychiatrycznym - IV Klinice Psychiatrii. Później SARS-CoV-2 zostało potwierdzone również na oddziale psychiatrii sądowej. Jest to oddział o charakterze zamkniętym, pacjenci są tam kierowani przez sąd.

- Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane. Pacjent, który zostanie skierowany na ten oddział, w momencie przyjęcia będzie miał wykonany test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku będzie podlegał izolacji - przekazał Krzysztof Szeweluk ze szpitala w Choroszczy cytowany przez Radio Zet.

Szpital poinformował również, że pracownicy, który zostali zakażeni koronawirusem, obecnie przebywają w izolacji domowej. Udało się ustalić, że z kontaktu z ogniskiem koronawirusa związane są przypadki zachorowań z Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby zlokalizowanym również w Choroszczy. Sanepid podkreśla, że jest to jedno ognisko choroby.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla polskich emerytów. Rząd zabierze im pieniądze

2. Polacy tłumnie chodzili na jej koncerty. Właśnie poinformowano o śmierci legendy

3. Mamy potwierdzenie, do października dzieci nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek

Jak przekazała wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna koronawirus został wykryty u sześciu osób w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach - cztery z nich to pracownicy, pozostali dwaj to pacjenci. Zakażenia wykryto również u pięciu osób ze szpitala powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. W ostatniej sprawie nadal trwa dochodzenie epidemiologiczne, a sanepid nie podaje żadnych konkretnych informacji w sprawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie" oburzyły wielu widzów. Wreszcie przerwała milczenie
  2. Wściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowy
  3. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
  4. W zgliszczach samolotu znaleziono list należący do Anny Jantar. Dziś córka ujawnia jego treść
  5. Nagła wiadomość zdruzgotała kilka pokoleń Polaków. Media podały informacje o pogrzebie
  6. Andrzej Piaseczny pochwalił się niewiarygodnym, luksusowym apartamentem. Wnętrze kuchni rozkłada na łopatki, jest zdjęcie

Lech Wałęsa pokazał zdjęciaLech Wałęsa pokazał, jak teraz spędza czas. Polacy zaniemówili, podobnego hitu nie było od latCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News