Ewakuacja polskiego szpitala, w którym są zarażeni. Do akcji wkroczyli żołnierze wojsk terytorialnych

Ewakuacja polskiego szpitala, w którym są zarażeni. Do akcji wkroczyli żołnierze wojsk terytorialnych Źródło: US Gov CC0 [zdjęcie poglądowe]

Szpital w polskim mieście został ewakuowany, po tym jak dotarły informacje o wynikach testów na koronawirusa. Akcje wspomagali żołnierze wojsk terytorialnych. Pacjenci wypisywani są do domu.

Polski szpital znalazł się w trudnej sytuacji. Próbki z laboratorium wykazały, że koronawirusem zarażeni są nie tylko pacjenci, ale także personel placówki. Na miejsce sprowadzono żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą asekurować akcję.

Szpital w polskim mieście przeszedł ewakuację ze wsparciem WOT. Wszystko przez koronawirusa

Informacje o problematycznej sytuacji w szpitalu w Nowym mieście nad Pilicą (woj. mazowieckie) potwierdził starosta miasta w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Od rana do pracowników zaczęły spływać wyniki badań obecność koronawirusa w organizmie. Okazało się, że część personelu oraz pacjentów miała pozytywne wyniki testu. Aby uniknąć kolejnych zarażeń, trzeba było ewakuować zdrowych pacjentów.

Pacjenci, którzy nie wymagali hospitalizacji, zostali wypisani wcześniej do domu. Natomiast osoby, które wymagały opieki lekarskiej, są transportowane do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Aby przyśpieszyć i zabezpieczyć akcje, ewakuacja jest wspomagana przez żołnierzy WOT.

Szpital odnotowywał coraz więcej zakażeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do godziny 15 szpital został ewakuowany. Pierwszą zarażoną w placówce była jedna z pielęgniarek. Później liczba zakażonych nieustannie wzrastała. W środę potwierdzono obecność koronawirusa w organizmach siedmiu pracowników, w czwartek liczba ta wzrosła do 12. W piątek dodatkowo zarażeni zostali pacjenci, licznik stanął na 27 osobach. Aby zapobiec dalszej eskalacji epidemii w szpitalu, podjęto decyzję o ewakuacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Starosta Nowego Miasta w rozmowie z PAP przyznał, że nie wie, co będzie dalej. Ze względu na brak zgody na całkowite zamknięcie placówki, najprawdopodobniej zostaną do niej wysłani lekarze z innych szpitali.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje
  4. Musieli zabrać chorą Polkę z powodu koronawirusa. Gdy wychodziła z domu wypowiedziała zdanie, które ratownicy zapamiętają do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News