Robi się coraz gorzej, kolejni pracownicy polskich szpitali zarażeni koronawirusem. Wyjątkowo niepokojące doniesienia

Robi się coraz gorzej, kolejni pracownicy polskich szpitali zarażeni koronawirusem. Wyjątkowo niepokojące doniesienia Źródło: Pixinio

Szpital jest obecnie dla pracowników służby medycznej bardzo niebezpiecznym miejscem. Wystawiają się na kontakt z wieloma pacjentami, którzy pozytywnie przeszli test na obecność koronawirusa i niestety dociera do nas coraz więcej informacji o pojawieniu się kolejnych przypadków zarażeń wśród personelu medycznego.

Szpitale, gdzie hospitalizowani są pacjenci z podejrzeniem lub stwierdzonym zarażeniem na koronawirusa, wciąż są odkażane, jednak coraz częściej możemy usłyszeć o personelu, który został zainfekowany.

Szpitale i ich pracownicy są na pierwszej linii frontu

Szpital to miejsce, gdzie lekarze oraz pielęgniarki wystawieni są na duże niebezpieczeństwo zarażenia się w związku z ciągłym przyjmowaniem nowych pacjentów oraz leczeniem ich. W środę potwierdzono kolejne dwa przypadki zarażenia dotyczące pracowników służby zdrowia. Obie infekcje dotyczą osób z powiatu grójeckiego. Jest to lekarz pogotowia w Grójcu oraz jedna z pielęgniarek z Nowego Miasta nad Pilicą. Jednocześnie starosta grójecki potwierdził, że do grona osób poddanych testom na zakażenie, dołączyło kolejnych 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Istnieje możliwość, że szpital ma więcej zarażonych wśród personelu

Prezydent Radomia za pośrednictwem facebooka poinformował o przyjęciu pielęgniarki z innego miasta w radomskim szpitalu. Kobieta, czekając na wyniki przeprowadzonych w poniedziałek testów, przebywała w izolatce. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku zaczęto odtwarzać listę osób, z którymi miała kontakt i okazało się, ze miała także kontakt z osobami ze szpitala w Grójcu. Wszystkie osoby obecnie są badane, a na listę trafił także lekarz, który nie pracuje w tym konkretnym szpitalu, jednak przebywał tam wtedy na dyżurze. Istnieje ryzyko, iż spowoduje to silną reakcję łańcuchową, jeśli chodzi o zarażenia wśród pracowników polskich szpitali.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Dziewczyna polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Lekarze także nie stosują się do zaleceń

Szpitale zatrudniają wykształconych pracowników, którzy czasem także wykazują się bezmyślnością w swoim zachowaniu. 17 marca potwierdzono, iż lekarz ze Zgorzelca jest zarażony COVID-19, tydzień wcześniej wrócił on z Indii i nie zastosował się do kwarantanny, przez tydzień przyjmując pacjentów. Prokuratura zajmie się sprawą jednej z lekarek ze Śląska, która świadomie złamała kwarantannę i udała się na spotkanie z pacjentami, których życie oraz zdrowie naraziła. Najgłośniejszy jest jednak przypadek ginekologa z Poznania, który został pozytywnie zdiagnozowany na obecność koronawirusa, jednak wcześniej przyjął około 30 pacjentek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News