Szpital w Warszawie dopuścił się strasznych czynów
Jan Bielecki East News
Irmina Jach - 16 Października 2020

Media dotarły do dramatycznych nagrań z pogotowia. W szpitalach już brakuje miejsc?

Szpital odmówił udzielenia pomocy pacjentowi choremu na COVID-19, który został przywieziony na miejsce przez karetkę pogotowia. Jeden z portali internetowych opublikował dramatyczne nagranie, które ujawnia problemy placówek medycznych w czasie pandemii. Trudno uwierzyć, że stołeczne szpitale funkcjonują w ten sposób. W wielu miejscach brakuje łóżek dla chorych.

Szpital w dobie pandemii koronawirusa jest miejscem, które powinno być przygotowane do natychmiastowej pomocy pacjentom chorym na COVID-19. Niestety, w rzeczywistości jest zgoła inaczej. Opublikowano nagranie, które ujawnia nieetyczne precedensy, do których dochodzi na terenie kraju.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Szpital odmówił pacjentowi przyjęcia na oddział

Pandemia koronawirusa w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. W piątek, 16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7705 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia niebezpiecznym patogenem. Najpoważniej jest w województwie małopolskim, gdzie wykryto aż 1105 przypadków. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (911), śląskie (769), łódzkie (648), wielkopolskie (592), podkarpackie (563), pomorskie (547), kujawsko-pomorskie (470), dolnośląskie (441), świętokrzyskie (314), zachodniopomorskie (311), lubelskie (284),
opolskie (221), podlaskie (201), warmińsko-mazurskie (181) oraz lubuskie (147). Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 120 osób. Wczoraj pod respiratorami znajdowało się 508 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Mimo że pandemia trwa od kilku miesięcy, szpitale, jak pokazuje rzeczywistość, nadal nie najlepiej radzą sobie ze sprawną obsługą pacjentów. Portal tvn24.pl opublikował nagrania rozmów między dyspozytorem a załogami poszczególnych karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego pełniących dyżur w Warszawie. Zostały one zarejestrowane w środę, 14 października, a ich treść zszokowała internautów. Na nagraniu słychać, jak członkowie zespołu ratunkowego pytają dyspozytora, co zrobić z pacjentem. Czekali wówczas na przyjęcie pod szpitalem im. W. Orłowskiego przy ul. Czerniakowskiej na Powiślu.

- Jak my mieliśmy problem z przekazaniem pacjenta na "Orłowskim", to żeśmy się tam wbili na nielegalu z transportem. Spróbujcie się wcisnąć. Może się uda - mówił jeden z ratowników.

Dyspozytor odparł, że przyjęcie jest niemożliwe, gdyż na przyjęcie wciąż oczekują pacjenci przywiezieni o poranku. Po 20 minutach oczekiwania ratownicy znów podjęli próbę rozmowy.

- Zostawiamy i odjeżdżamy. Ale mamy go tu rzucić pod drzwi? Czy gdzie? Bo oni nie chcą otworzyć drzwi. Drzwi są zamknięte na izbę przyjęć, jak się wjeżdża. Pan doktor na "Orłowskim" nie przyjmie pacjenta. Odmawia w ogóle wypełnienia jakichkolwiek dokumentów i oświadczenia, że pacjent może zostać gdzieś w krzakach. Nie wiem, gdzie. W obecności policji. Policja też mówi, że nic nie jest w stanie z tym zrobić. Jaka decyzja dalsza? - pyta pracownik karetki.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Karetka została ostatecznie odesłana do Szpitala Grochowskiego przy ulicy Grenadierów, gdzie również nie przyjęto pacjenta. Przed godz. 17:00 dyspozytorka ponownie skontaktowała się z ratownikami.

- Nie zgadniesz, jaki szpital został wybrany przez wojewodę, wskazany do przyjęcia twojego pacjenta. Z uśmiechem na twarzy i z dumą proszę jechać do szpitala im. prof. Orłowskiego. Czerniakowska 231. Decyzją wojewody mazowieckiego szpital musi przyjąć pacjenta - powiedziała, wskazując szpital, do którego karetka próbowała dostać się półtorej godziny wcześniej.

W tym miejscu nagranie opublikowane przez portal się urwało. Nie wiadomo, czy pacjent trafił do wskazanego miejsca i jaki jest obecny stan jego zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ekspresowe i nieziemsko pyszne ciasto, na którego punkcie oszalał cały świat. Wszystkie składniki masz pod ręka
  2. Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacje
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Żródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News