Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek

Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek Źródło: unsplash.com Daan Stevens

Szpital walczący z koronawirusem nie zamierza siedzieć bezczynnie. Postawiono jeden kluczowy warunek i zagrożono wstrzymaniem pracy.

Nie każdy szpital, do którego trafili zarażeni wirusem, jest w stanie odpowiednio ich hospitalizować. W placówkach zaczyna brakować sprzętu umożliwiającego leczenie. Z dnia na dzień przybywa chorych, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Tymczasem jeden ze szpitali zaczął grozić strajkiem. 

Koronawirus szaleje, a szpital planuje strajk? Nieprawdopodobne informacje 

W miniony piątek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę placówek, które zostaną przeznaczone tylko do leczenia przypadków zarażenia koronawirusem. W tym celu pacjentów, którzy uprzednio przebywali w placówce, przetransportowano w inne miejsca. Na liście znalazł się m.in podlaski szpital wojewódzki im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W tamtejszych regionach dotychczas nie wykryto ani jednego zarażenia. Placówka obsługuje ponad 240 tys. osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Okazuje się, że sytuacja w szpitalu jest dramatyczna. Od kilku miesięcy brakuje tam sprzętu, a teraz, gdy leczyć mają się tam osoby zarażone koronawirusem, działania lekarzy mogą być jeszcze bardziej ograniczone. Personel jest oburzony, że mimo braku sprzętu szpital został wybrany na jeden z kilkunastu zajmujących się tylko wirusem. 

- Nie mamy sprzętu, środków ochrony indywidualnej, masek, fartuchów, gogli, przyłbic i kombinezonów. Nie mamy sprzętu do udzielania pomocy chorym z koronawirusem - respiratorów, specjalistycznego sprzętu ECMO do utleniania krwi (żaden z pracowników nie posiada uprawnień do przeprowadzania takich zabiegów), leków i schematów leczenia, które dopuszcza komisja bioetyczna do zastosowania w leczeniu pacjentów w ciężkim stanie - tłumaczy dla Faktu personel szpitala. 

Lekarze z łomżyńskiego szpitala buntują się. Nie mając odpowiedniego sprzętu nie zamierzają dalej pracować. 

Dzisiaj grzeje: 1. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu

2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

- Nie można leczyć bez sprzętu i odpowiednich kwalifikacji. Zostaliśmy postawieni pod ścianą, nikt nie przygotowywał nas na to, że zostaniemy przekształceni w szpital zakaźny. Byliśmy przygotowani na przyjęcie 5-10 pacjentów z koronawirusem na oddział zakaźny, ale nie na świadczenie usług specjalistycznych. Boimy się o zdrowie i życie pacjentów, którzy zostaną nam powierzeni, ale również o życie naszych rodzin - tłumaczy dla "Faktu" osoba ze szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu
  4. Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek
  5. Mało kto o tym wie, czym się różni kwarantanna od izolacji? Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News