szpital relacja pacjentów
Pixabay Bokskapet
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

Dantejskie sceny w polskim szpitalu. Niebywałe, co wyrabiało się za zamkniętymi drzwiami, relacja pacjentów przeraża

Polski szpital istnym koszmarem dla pacjentów. TVN ujawnił porażające relacje pacjentów, którzy przebywali w placówce. Brak odpowiedniej opieki medycznej lub zupełny jej brak to tylko nieliczne z problemów, z jakimi musieli się zmagać. Szokujące słowa chorych.

W jednym z polskich szpitali miały miejsce przerażające sceny. Jak wynika z reportażu opublikowanego przez TVN, opieka medyczna w placówce jest, mówiąc delikatnie, fatalna. Pacjenci zdecydowali się opowiedzieć o dramacie, który przeszli.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Polski szpital koszmarem dla pacjentów. Porażające sceny w jednej z placówek

Jeden z pacjentów miał umrzeć na oczach drugiego, który rozpaczliwie usiłował znaleźć jakąkolwiek pomoc - niestety bezskutecznie. Inna z pacjentek miała natomiast przez kilka godzin przebywać ze zmarłą, której nikt nawet nie zasłonił.To właśnie takie sceny, według reportażu TVN, miały mieć miejsce w lecznicy w Iławie.

Jak wynika z opublikowanego materiału, osoby, które zostały zakażone koronawirusem i miały nieszczęście trafić do szpitala w Iławie, otrzymały bardzo słabą opiekę medyczną, czasami natomiast zupełnie jej brakowało. Lecznica ewidentnie zmaga się z brakami kadrowymi, w związku z czy pacjenci często zostają pozostawieni sami sobie.

W reportażu pojawiła się między innymi historia Jana Szwezika. 62-latek czuł się bardzo źle, miał poważne problemy z oddychaniem. Kiedy siedział na szpitalnym łóżku, nagle stracił przytomność. Pacjent, który przebywał z nim na sali, miał szukać ratunku, nie udało mu się jednak sprowadzić nikogo z personelu.

Jak wynika z jego relacji, mężczyzna miał umrzeć ok. godz. 1 w nocy. Lekarze oraz pielęgniarki mieli się nim natomiast zainteresować dopiero 8 godzin później - ok. 9.00 rano.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kiedy pacjent przebywał w szpitalu, jego żona miała problem z uzyskaniem jakichkolwiek informacji na temat jego stanu zdrowia. Kobieta miała usłyszeć jedynie, że jest on stabilny. Rozmawiający z nią mężczyzna krzyczał, a następnie rozłączył się.

W opublikowanym materiale pojawiła się również historia Teresy Gostrowskiej. Podczas pobytu w szpitalu przebywała ona na sali z inną kobietą, która zmarła wieczorem. Jak się okazało, ciało zmarłej leżało nieprzykryte na sali przez wiele kolejnych godzin. Pani Teresa jeszcze kolejnego dnia przed południem nie mogła doprosić się, by ciało zostało chociażby zasłonięte.

TVN porozmawiał z wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Iławie, Jerzym Kruszewskim. Miał on wyrazić skruchę wobec sytuacji, jakie miały miejsce w placówce. Obiecał, że przypadki wspomnianych osób z pewnością zostaną wyjaśnione. Potwierdził również, że w szpitalu faktycznie brakuje personelu.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

- Jeżeli mamy odpowiednią ilość personelu i możemy zapewnić każdemu pacjentowi opiekę, to bardzo chętnie byśmy ją zapewnili - zapewniał wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie.

- Jeżeli w jakimkolwiek momencie doszło do naruszenia czyjejś godności, to ja za to oczywiście przepraszam - dodał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News