Szpital opublikował nagranie
Facebook.com Szpital Pucki
Monika Majko - 13 Listopada 2020

Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami

Szpital z dnia na dzień musiał podjąć ważne decyzję. Placówka opublikowała w sieci poruszające nagranie.

Szpital nie miał czasu na przygotowania, wszystko wydarzyło się nagle. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, wiadomo, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Placówka z dnia na dzień musiała podjąć ważne decyzje, liczyła się każda godzina.

Szpital w Pucku opublikował w sieci poruszające nagranie

Pandemia koronawirusa sparaliżowała niemal cały świat, a każdy kraj zmagał się z nieznanym wcześniej zagrożeniem w swój własny sposób. Przed trudnymi decyzjami została postawiona również polska służba zdrowia. Szpital w Pucku w ciągu dwóch dni bez żadnego przygotowania stał się placówką zakaźną. Historię swojej zmiany i pracy w czasie zagrożenia COVID-19 pokazał w filmie, który opublikowano na facebookowym profilu placówki.

– Szanowni Państwo, decyzja Wojewody Pomorskiego o przekształceniu na trwale zapisze się w historii Szpitala Puckiego… dostaliśmy właściwie 2 dni aby stać się szpitalem zakaźnym. Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki… Pojawiło się za to wiadro zimnej wody, które z impetem wylało się na nasze głowy – napisał Szpital Pucki.

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wielka polska aktorka, przyjaciółka Karola WojtyłyWiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wielka polska aktorka, przyjaciółka Karola WojtyłyCzytaj dalej

- Jeszcze wiosną czuliśmy ogromne wsparcie, zrozumienie i współczucie… wiosną, kiedy średnia zakażeń na SARS-CoV-2 nie przekraczała 500 przypadków… później wakacje… głęboki oddech i powtarzane niczym mantra komunikaty, dotyczące czyhającego zagrożenia, których nikt – niestety – nie chciał słuchać. Równolegle z tym pojawiły się teorie spiskowe i bunt związany z osłanianiem ust i nosa - kontynuuje pucka placówka.

Szpital w Pucku postanowił pokazać Polakom, w jaki sposób wygląda ich codzienna praca z pacjentami, którzy najciężej przechodzą zakażenie COVID-19. przedstawiciele placówki ze smutkiem przyznali, że wiele osób, które są sceptycznie nastawione do faktów o obecnej pandemii, nie docenia trudnej pracy medyków, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

- W medykach przestano już widzieć bohaterów… okazali się leniami, którym nie chce się pracować, a placówkom medycznym zaczęto zarzucać "robienie interesów na covidzie". Tak, proszę Państwa, takie głosy do nas dochodziły… Smutne to… no więc proszę Państwa, otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje… pokazujemy jak obecnie wygląda rzeczywistość za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego - przekazał szpital.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Szpital pokazał, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami placówki zakaźnej w czasie trwania pandemii

Materiał, który opublikował szpital pokazuje fragmenty "nowej codzienności", czyli warunków pracy pielęgniarek, lekarzy, ratowników i pań z działu higieny. Szpital tym samym zachęcił wszystkich internautów do refleksji. Film w całości można obejrzeć na facebookowym profilu Szpitala Puckiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami

2. Uwaga: Pilna wiadomość dla Polek i Polaków. Od 5 grudnia nowe zasady, czeka nas ogromna zmiana dot. funkcjonowania na drodze

3. Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to pałac, relacja rolnika odbiera mowę

Pod nagraniem opublikowanym w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, a wśród nich ogrom ciepłych słów, skierowanych do medyków walczących z pandemią koronawirusa.

- Tylko się bać, kiedy cały personel medyczny powie dość i zrzuci te ciężkie covidowe kombinezony. Dość hejtu, dość obrażania. Całej służbie zdrowia należy się wielki szacunek, dziękuję, że jesteście - napisała jedna z użytkowniczek sieci.

Szpital

Szpital

Szpital

Facebook.com Szpital Pucki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News