Szpital, śmierć pacjenta
pixabay.com arembowski
Weronika Wasiak - 11 Października 2020

61-latek czekał na miejsce w szpitalu, zmarł w karetce po godzinnej reanimacji. Dramatyczne sceny w Nysie

Szpital nie przyjął pacjenta na oddział. W czasie oczekiwań w karetce stan 61-letniego mężczyzny znacząco się pogorszył. Niestety, trwająca godzinę reanimacja zakończyła się niepowodzeniem.

Szpital nie miał wystarczająco miejsca, by przyjąć kolejnego pacjenta. Nikt nie mógł przewidzieć, że tuż pod placówką rozegra się taki dramat. Ratownicy medyczni do końca walczyli o jego życie.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Po godzinnej reanimacji w karetce 61-latek zmarł. Szpital nie miał dla niego miejsca

O dramatycznych zdarzeniach z Nysy informuje Onet.pl. Jak możemy się dowiedzieć, na tamtejszy Szpitalny Oddział Ratunkowy trafił 61-latek zarażony koronawirusem. Chociaż w sobotę opolski sanepid poinformował, że mężczyzna zmarł w placówce, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego Witold Rygorowicz zaprzecza tej wersji wyjaśniając, że zarażony COVID-19 zmarł w karetce, oczekując na przyjęcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Mężczyzna nie mógł trafić na oddział, ponieważ wszystkie łóżka z respiratorem przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem były zajęte. 61-latek był zmuszony czekać na swoją kolej w karetce pogotowia. Niestety, w międzyczasie jego stan znacząco się pogorszył. Natychmiast podjęto się reanimacji, która trwała godzinę. Pacjenta nie udało się uratować.

- Pacjent z koronawirusem nie trafił do szpitala w Prudniku. Zmarł w karetce pod nyskim SOR-em, po ponad godzinnej reanimacji, w oczekiwaniu na przyjęcie - wyjaśnia prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, Witold Rygorowicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Pamiętacie Filipa z „Rodziny zastępczej”? Ma już 29 lat, niesamowite jak wygląda

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Z nieoficjalnych doniesień Onetu, powołującego się na przekazywane przez serwis nto.pl informacje wynika, że szpital w Nysie ma problem nie tylko z miejscem dla pacjentów, ale też samym personelem. W miniony piątek pięciu lekarzy zostało skierowanych na kwarantannę, ponieważ "ich dzieci w szkole miały styczność z zakażonymi koronawirusem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. B. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekła
  2. Znany piłkarz zmarł na stole operacyjnym. Dramatyczna śmierć wstrząsnęła fanami futbolu
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Policjanci znaleźli w sklepie woreczek, zawartość ich onieśmieliła. Teraz szukają szczęśliwego właściciela

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News