Pielęgniarka aresztowana. Może być zamieszana w serię zabójstw noworodków

Pielęgniarka aresztowana. Może być zamieszana w serię zabójstw noworodków Źródło: Twitter/SWNS

Szpital już od jakiegoś czasu podejrzewał, że jedna z pielęgniarek może mieć nieczyste intencje. Władze placówki zdecydowały się zwrócić w tym celu do policji, która niezwłocznie zatrzymała kobietę. Jak się okazuje, pielęgniarka może być winna śmierci noworodków.

Szpital w ostatnim czasie zaczął coraz częściej zauważać dziwne zachowanie ze strony jednej z pracownic. Podejrzewano bowiem, że ta może mieć coś wspólnego ze śmiercią noworodków, których jakiś czas temu zmarło prawie 20 w bardzo krótkim okresie czasu. Funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę już po raz kolejny, teraz jednak zostało również wszczęte dochodzenie w tej sprawie. 

Szpital może mieć poważne problemy. Jedna z pielęgniarek podejrzana o liczne morderstwa 

W szpitalu Countess of Chester już od kilku lat pracuje Lucy Letby, która do tej pory uchodziła za prawdziwą miłośniczkę swojego zawodu. Zdaniem wielu osób pielęgniarka z pasją podchodziła do tego, co robi i chętnie pomagała innym. Dopiero w roku 2015 i 2016 zaczęto podejrzewać, że coś może być nie tak.  

We wspomnianej placówce zmarło wówczas aż 15 wcześniaków, a 6 innych dostało zapaści. Jak w tamtym czasie podawano, przyczyną zgonów miała być niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na ciele dzieci, zaczęto zauważać jednak podejrzane plamki, które wyraźnie wskazywały na to, że uprzednio ktoś się nad nimi znęcał. Choć szpital informował, że nie potrafi ustalić dokładnej przyczyny zgonu, ani skąd pochodzą wspomniane ślady, z jakiś powodów zdecydował się przenieść Lucy do działu administracji. Pojawiały się podejrzenia, że władze placówki swoje pierwsze przypuszczenia skierowały w stronę pielęgniarki i nie chciano, by ta miała styczność z dziećmi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pracownica zatrzymana 

Dopiero w roku 2017, szpital poprosił o pomoc policję, która następnie zatrzymała Lucy. W sprawie 28-latki zostało wszczęte dochodzenie, które miało jednoznacznie wskazać, czy pielęgniarka rzeczywiście dopuściła się morderstwa noworodków. Funkcjonariusze przeszukali jej dom, ogród, a także całą okolicę. Po wstępnych postępowaniach kobieta została zwolniona z aresztu za kaucją. 

Po upływie czasu, śledczy zaczęli podejrzewać, że dzieci, które padły ofiarą 28-latki mogło być więcej, dlatego podjęli decyzję o ponownym jej zatrzymaniu. Czynności w tej sprawie wciąż trwają, jednak odnalezienie jednoznacznych dowodów okazało się niezwykle trudne. Co więcej, funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła mieć pomocników, sprawa jednak nadal pozostaje nierozwiązana. 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

Źródło: popularne

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu