Szpital
youtube.com Zebrra TV
Klaudia Bochenek - 11 Kwietnia 2020

Lekarze błagają o pomoc. Dramatyczne doniesienia ze szpitala w Radomiu

Szpital w Radomiu stał się miejscem niemałego dramatu. Lekarze wręcz błagają o pomoc - sytuacja, którą opisują, jest bardziej niż niepokojąca.

Szpitalw Radomiu stał się ogniskiem koronawirusa. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym odnotowano 206 przypadków zakażeń zarówno u pacjentów, jak i u personelu. Brakuje wszystkiego - pracowników, środków ochrony osobistej.

Szpital walczy z koronawirusem i z ogromnymi brakami w personelu

Rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Karolina Gajewska, poinformowała media o niepokojących danych. 206 osób jest zakażonych koronawirusem, z czego 116 z nich to personel. Od początku epidemii pobrano w placówce łącznie 1834 próbki do badań. Oczywiście pacjenci chorzy na COVID-19 są przewożeni do szpitali zakaźnych. Placówka w Radomiu miała świadczyć usługi medyczne ludziom zdrowym - teraz trudno tam zapanować nad koronawirusem.

PolacyNiepokojące słowa Szumowskiego. Twierdzi, że jeśli wydarzy się jedna rzecz, zabraknie pieniędzy na leczenie PolakówCzytaj dalej

Przede wszystkim ogromnym problemem placówki w Radomiu są braki w personelu. Zatrudnionych jest 1400 osób, z czego aktualnie aż 600 nie pracuje - wzięli zwolnienia lekarskie, opiekują się dziećmi lub przebywają na przymusowej kwarantannie. Wojewoda mazowiecki próbował uratować sytuację i w zeszłym tygodniu w trybie pilnym miało zjawić się na miejscu 8 pielęgniarek, 3 neurologów i 5 internistów. Tylko 3 pielęgniarki zgłosiły się do pomocy. Część personelu musi pracować zarówno z chorymi na COVID-19, jak i z tymi całkowicie zdrowymi osobami. Ryzyko kolejnych zakażeń jest ogromne.

"Nie mam już siły płakać. To jest drugie Kosowo"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kotTwój kot lubi szturchać Cię głową? Koniecznie chce ci coś powiedzieć, konsekwencje są zadziwiająceCzytaj dalej

- To mała Radomska Syria. Każdy komentuje, obserwuje, ale nie ma żadnej reakcji. Obok gruzu (bo tam trwał remont) leżą worki z materiałem biologicznie niebezpiecznym. Dwa metry obok czysta pościel, bo nie ma jej kto włożyć w bezpieczne miejsce, bo brakuje rąk do pracy. Średnia umieralność na oddziale neurologii - dwa worki na dobę. Zostało trzech lekarzy. Większość pielęgniarek zakażona. Praca w warunkach totalnego skażenia biologicznego, bez należytego zabezpieczenia. Kończą się nam środki ochrony osobistej. Od wczoraj kolejne 2 zgony. Nie mam już siły płakać. To jest drugie Kosowo, któremu przygląda się świat. Błagam o pomoc, nie dla siebie, tylko dla tych, o których zapomniał kraj. Polsko! Gdzie jesteś?! - napisał na Twitterze lekarz Paweł Doczekalski.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarze przekazali Kasi Kowalskiej smutną wiadomość o stanie córki. Łączymy się w bólu
2. ”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV

W ostatnich dniach lekarze otrzymali przesyłkę ze środkami ochronnymi - 5 tys. masek i 500 kombinezonów, które zakupiono z unijnych środków. Radomska placówka otrzyma też 10 tys. masek chirurgicznych, 500 maseczek z filtrem FFP2, 500 kombinezonów, 500 par gogli i kilkaset litrów płynu do dezynfekcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa
  2. Przerażające wiadomości dotarły do Polski. Nie żyje młody gwiazdor, lekarze nie byli w stanie mu pomóc
  3. Najsmutniejsza Wielka Sobota w Polsce. Liczba zakażonych i zgonów wystrzeliła, są najnowsze dane
  4. 20-latek nie miał żadnych szans, dwie osoby walczą w szpitalu. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  5. W mikrofalówce ugotujesz ziemniaki w 3 minuty. Wystarczy pamiętać o jednej ważnej rzeczy
  6. Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media

Ślub metamorfozaSchudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemianaCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News