Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię Źródło: APNEWS

Szpital, w którym przebywali pacjenci, lekarze i personel został zaatakowany przez mężczyznę z bronią. Kilka godzin po tragedii okazuje się jednak, że już nigdy nie stanie przed sądem i nie odpowie za zbrodnię.

Szpital, w którym wydarzył się dramat, spłynął krwią. Sprawca z pełną premedytacją zastrzelił 6 osób, a 10 poważnie ranił. Dwie z nich trzeba było operować. W czeskiej placówce rozegrał się prawdziwy horror, policja szybko rozpoczęła pościg za sprawcą.

Szpital w Ostrawie: mężczyzna po zastrzeleniu kilku osób zbiegł z miejsca zdarzenia

Szpital Uniwersytecki w czeskiej Ostrawie stał się dziś kilkanaście minut po godzinie 7:00 celem napastnika. Mężczyzna uzbrojony w broń krótką wszedł do placówki i zaczął strzelać do znajdujących się w środku osób. Krótko po otwarciu ognia na SOR-ze zbiegł, pozostawiając na korytarzu i w salach kilka ofiar śmiertelnych. Policjanci przyjechali na miejsce już 5 minut po zgłoszeniu strzelaniny.

Po sprawdzeniu nagrań z monitoringu policja szybko zauważyła mężczyznę w czerwonej kurtce i to jego wzięła za napastnika. Teraz media przekazują, że ma być przesłuchiwany jedynie jako świadek. Prawdziwy sprawca zbiegł, funkcjonariusze szybko zorganizowali obławę całej okolicy. Policja podała, że poruszał się w srebrnoszarym Renault Laguna o rejestracji 9T57401.

Napastnik został znaleziony martwy. Trwa jego identyfikacja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzeczywiście, mężczyzna poruszał się autem, który namierzyli policjanci. Na ulicach pojawiło się kilkanaście radiowozów, akcja była prowadzona również z pomocą dwóch śmigłowców. Szybko znaleziono jego auto, a za jego kierownicą martwego 42-letniego białego mężczyznę. Wstępne informacje przekazane przez policję wskazują na to, że popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę. Aktualnie trwa jego identyfikacja, nieznane są motywy zbrodni. Już nigdy nie odpowie za zabójstwo kilku osób z pełną premedytacją - pewnym krokiem wszedł na oddział i celował dokładnie w głowy siedzących pod ścianą pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

Dyrektor kliniki Jiri Havrlant przekazał mediom smutne informacje: umarło czterech mężczyzn i dwie kobiety. Trzeba było operować kolejnego mężczyznę i kobietę. Pozostałe 10 osób jest rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Potwierdził to wicepremier, minister spraw wewnętrznych, Jan Hamáček. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  3. Zdruzgotani mieszkańcy przerywają milczenie ws. mordercy z Ząbkowic. "Podobno tego dnia zażądał dużej sumy"
  4. Zwabił 10-latkę do pustego domu i zabił ją w okrutny sposób. Ale najgorsze stało się dopiero potem, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Robert Janowski przekazał dramatyczną wiadomość. Śmiertelny nowotwór zabija Kacperka, potrzebna pomoc

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News