mama śmierć szpital kobieta poniżenie
Pixabay Counselling
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Mama Anny zmarła w szpitalu. Kobieta musiała się poniżyć, żeby móc się pożegnać

Mama Anny umierała w szpitalu. Niestety, pielęgniarki nie chciały pozwolić jej na pożegnanie się. Musiała się bardzo upokorzyć.

Pani Anna niedawno straciła mamę. Starsza kobieta umierała w szpitalu. Niestety, kobieta nie miała możliwości normalnego pożegnania się. Została okrutnie poniżona, by do tego doszło.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Mama Anny umierała w szpitalu. Kobieta musiała bardzo się poniżyć, by móc ją pożegnać

Mama Anny miała udar, w związku z czym trafiła do szpitala. Kiedy umierała, personel zezwolił córce na pożegnanie z nią trwające zaledwie dwie minuty. Przez cały czas nie mogła do niej podejść, a pielęgniarka pilnowała, by się nie zbliżyła.

- Nie mogłam do niej podejść. Pielęgniarka cały czas przy mnie stała i pilnowała, żebym się nie zbliżyła. Okropne doświadczenie, chyba gorsze od samego pogrzebu - opowiadała wstrząśnięta kobieta w rozmowie z redakcją Wirtualnej Polski.

Pani Anna pochowała swoją mamę 18 września. Pogrzeb odbył się bez żadnych specjalnych ograniczeń, ponieważ kobieta nie była zakażona koronawirusem. Powodem jej śmierci był udar. Najgorsze chwile cała rodzina miała przeżyć w szpitalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Mama miała udar. Karetka zabrała ją do szpitala, tam straciła przytomność. Miałam ogromny problem, aby dostać się na oddział i ją odwiedzić. Musiałam się poniżyć, płakać, błagać, aby zobaczyć się z mamą choć na chwilę, aby ją pożegnać. Czułam, że umiera - relacjonowała.

W końcu personel szpitala pozwolił kobiecie odwiedzić matkę. Trwało to jednak zaledwie przez dwie minuty, w dodatku nie mogła się do niej zbliżyć. Pani Anna była wstrząśnięta. Nie spodziewała się, że jej ostatnie chwile z mamą będą tak wyglądały.

- Ubrali mnie w fartuchy, rękawice, czepek, maskę. I mogłam być przy mamie maksymalnie 1-2 minuty. Nie mogłam do niej podejść - opowiedziała pani Anna w rozmowie z Wirtualną Polską.

Niestety podobne sytuacje mają miejsce regularnie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie mamy możliwości pożegnania się ze swoimi bliskimi w taki sposób jak przedtem. Jak wskazywała psycholog Joanna Żółkiewska, taka sytuacja może sprawiać, że żałoba wydłuża się.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Piotr Bałtroczyk o Edycie Górniak: ”Ma jedno tylko dziecko, co daje nadzieję, że geny galopującej głupoty i infantylizmu jednak obumrą”

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

- Niezależnie od tego co myślimy, w co wierzymy, od wieków ludzkość grzebała i żegnała zmarłych. To miało zawsze bardzo ważny wymiar i stanowiło przeprowadzenie bliskiej osoby do innego świata. To pozwalało też pogodzić się z jej odejściem. Chodzi o cały rytuał, rozliczenie się z przeszłością, powiedzenie ostatniego słowa. Ten element pożegnania, odprowadzenia na cmentarz, to wykonanie ostatniego obowiązku wobec bliskich, którzy zmarli - mówiła Żółkiewska Wirtualnej Polsce.

Takie przeżycia mają bardzo duży wpływ na psychikę. Musimy jednak pamiętać, że to nie nasza wina, że nie możemy spędzić z bliskimi ostatnich chwil w szpitalu. Ściąganie na siebie poczucia winy z pewnością nie pomoże nam łatwiej ani szybciej przejść żałoby. Obecna sytuacja pandemiczna sprawia, że nie mamy możliwości być na tyle blisko, na ile byśmy tego chcieli. Choć to bardzo bolesne, trzeba się z tym pogodzić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News