Szpital, chorzy czekają w karetkach
pixabay.com tmblog_ro
Weronika Wasiak - 9 Października 2020

Niewyobrażalne. Chorzy czekają nawet 9 godzin w karetkach, zanim trafią na oddział

Kiedy szpital nie może przyjść kolejnego pacjenta, ten musi czekać przed placówką w karetce. Niektórzy spędzają tam nawet 9 godzin, a przed oddziałem ustawiają się kolejki pogotowia ratunkowego. Nie mieści się w głowie.

Nie każdy szpital jest w stanie od razu przyjąć pacjenta, który zostaje tam przetransportowany karetką pogotowia. Placówka co prawda nie odsyła go z powrotem do domu, ale każe zaczekać, aż... zwolni się miejsce. Czegoś podobnego nikt się nie spodziewał, kuriozalne sceny w polskim mieście.

Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyLudzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyCzytaj dalej

Pacjenci czekają w karetkach nawet po 9 godzin. Szpital nie może ich przyjąć

W szpitalach zakaźnych wciąż brakuje miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Z doniesień RMF24 wynika, że najgorzej jest w Małopolsce, bo tam niektórzy czekając na przyjęcie na oddział po 5, a nawet 9 godzin. Gdy placówka tymczasowo odmawia przyjęcia pacjenta ze względu na brak łóżka, kolejne przybyłe na miejsce karetki zaczynają ustawiać się w kolejce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego Joanna Sieradzka, przyznała, że w ciągu ostatniej doby doszło do sytuacji, gdy karetka razem z chorym na COVID-19 czekała pod placówką 5 godzin, a kolejny zespół spędził spędził tak 9 godzin. Niestety, trudna sytuacja panuje nie tylko w Małopolsce, ale też innych regionach. W rozmowie z Faktem Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Warszawie podkreśliła, że liczba pacjentów przekraczająca ilość dostępnych łóżek to "norma" w całym kraju.

- Zwiększona liczba pacjentów jest teraz wszędzie, a wydłużenie czasu przekazania pacjenta wynika z procedur epidemiologicznych. Zwiększona ostrożność powoduje, że znacznie wydłuża się czas obsługi podczas przekazania pacjenta - wyjaśniła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

2. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia

3. Zamknięta część szkół, a także kina, teatry i inne przybytki. Sroga decyzja sąsiadów Polski

- W ostatnim czasie przekazanie pacjentów przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali znacznie się wydłużyło. Ze względu na wzrost zachorowań (nie tylko na COVID-19) brakuje miejsc w warszawskich szpitalach. Problem kolejek do szpitalnych oddziałów ratunkowych od kilku tygodni narasta, również do Szpitala Czerniakowskiego - dodano.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF24, Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News