Morawiecki twierdzi, że PiS naprawiło służbę zdrowia. "Zamykane oddziały, dłuższe kolejki do lekarzy, strajki"

Morawiecki twierdzi, że PiS naprawiło służbę zdrowia. "Zamykane oddziały, dłuższe kolejki do lekarzy, strajki" Źródło: youtube.com/ Kancelaria Premiera

Polski szpital został naprawiony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości? Według Mateusza Morawieckiego, to właśnie dzięki zasługom rządu osiągnięto stan, w którym pacjent może w końcu poczuć się dobrze. Opinie co do śmiałych stwierdzeń premiera, padających nieprzypadkowo w trakcie kampanii wyborczej, są jednak druzgocące.

Stereotypowy obraz miejsca, jakim jest szpital, jest od lat niezmienny. Tłumy pacjentów, problemy z zapisami do specjalistów i słabo opłacany personel są tylko wierzchołkiem góry lodowej, z którą zmagają się na co dzień pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdaniem Mateusza Morawieckiego, poziom usług medycznych świadczonych w placówkach szpitalnych stanowczo wzrósł od czasu pojawienia się rządów PiS. Te zdania nie spotkały się jednak z dużą aprobatą.

Szpital naprawiony przez partię rządzącą? Mateusz Morawiecki opowiada o reformach PiS

Według Mateusza Morawieckiego, to obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości postawił resort zdrowia na nogi i sprawił, że w końcu w polskich służbach medycznych zaczęło dziać się dobrze.

- Na służbę zdrowia wydajemy dzisiaj o 25 mld zł więcej niż nasi poprzednicy. U nich przez trzy lata ten wzrost był z 70 na 75 mld zł, w naszym przypadku z 75 na 100 mld zł. O 2000 więcej lekarzy kształci się na pierwszym roku niż za czasów PO-PSL. Rozpoczęliśmy proces naprawy służby zdrowia i widać go na liczbach, ale potrzeba kilku lat, by było coraz lepiej. Już skrócone są znacznie kolejki do operacji zaćmy i endoprotez. Nie ma również limitów na rezonans magnetyczny. Za kilka lat przeznaczymy 160 mld złotych na służbę zdrowia - mówił Morawiecki na konwencji PiS-u.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przeciwnicy Morawieckiego komentują słowa premiera

Zdaniem przedstawicieli opozycji i przeciwników rządu PiS, słowa Morawieckiego są niewłaściwe i pokazują, jak daleki od zrozumienia losu polskiego pacjenta i lekarza jest obecny rząd.

- Bajdurzenie Premiera Morawieckiego o skróceniu kolejek do lekarzy specjalistów to nie tylko kłamstwo, ale w tym wypadku wręcz szyderstwo z setek tysięcy pacjentów, którzy naprawdę potrzebują pomocy, a do specjalisty doczekać się nie mogą. To jest prawdziwy przemysł pogardy - mówi były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krzysztof Luft.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Wachowicz w BIKINI! Była Miss Polonia ma dziś 48 lat i pokazała, jak wygląda prawdziwe kobiece ciało, a nie manekina z reklamy
  2. NIE ŻYJE wybitna Polka, wszyscy zawdzięczamy jej wiele. Tragiczne doniesienia o śmierci legendy
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News