szpital dyrektor wyznanie skandal
Istockphoto.com beerkoff
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Dyrektor polskiego szpitala ma dość. Ujawnił co dzieje się za zamkniętymi drzwiami w całej Polsce, skandal

Dyrektor szpitala postanowił zabrać głos i zdradzić, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami w całym kraju. Jego wyznanie jest szokujące.

Dyrektor szpitala w jednej z polskich miejscowości postanowił zdradzić całą prawdę na temat tego, co dzieje się w placówkach w całym kraju. Skandaliczne doniesienia.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Dyrektor szpitala nie mógł dłużej milczeć. Zdradził, co dzieje się w szpitalach w całym kraju

- Żałuję, że nie możemy liczyć na pomoc przy organizacji szpitala covidowego. Wszystkie procedury musimy wymyślać sami. Stajemy jednak do walki - mówił Robert Makówka, dyrektor szpitala powiatowego w Sierpcu w województwie mazowieckim w rozmowie z reporterem RMF FM.

Szpital w Sierpcu jest jednym z 16 małych szpitali powiatowych, które zostają w całości przekształcone w placówkę dla osób zakażonych koronawirusem. Już dziś ma to dać tysiąc nowych miejsc dla chorych osób.

W szpitalu w Sierpcu udało się stworzyć 127 łóżek oraz 3 stanowiska z respiratorami. Największym problemem okazują się jednak braki kadrowe. Choć do tej pory placówka była na pierwszym poziomie zabezpieczenia, trafiały do niej osoby zakażone koronawirusem. Wskutek takiej sytuacji część personelu została zakażona lub znajduje się na kwarantannie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Prawdę mówiąc w szpitalu maksymalnie na te 130 łóżek będzie 5 lekarzy - powiedział dyrektor szpitala powiatowego w Sierpcu w rozmowie z reporterem RMF FM.

Sytuacja w szpitalu w Sierpcu jest bardzo poważna. Braki kadrowe znacznie utrudniają prace, dlatego personel podzielono na kilka zespołów, które pracują po kilka godzin w strefie z osobami zakażonymi koronawirusem.

- Musieliśmy wydzielić całe sektory szpitala i odrębne przejścia, by bezpiecznie opuszczać strefę "brudną". Wszystko od podstaw musieliśmy opracować sami - nie ma żadnych modeli - zdradził dyrektor szpitala.

- Powinniśmy te pierwsze dwa, trzy tygodnie wytrzymać - no chyba, że jednego dnia od razu przyjedzie 130 karetek - to wtedy padniemy pierwszego dnia - dodał Robert Makówka. Według danych wojewody obecnie w województwie mazowieckim jest 700 wolnych łóżek, a także 26 respiratorów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u kolejnych 27 143 osób. Niestety, jest to kolejny rekord zachorowań, z jakim przyszło nam się zmierzyć w ostatnim czasie, a jednocześnie jest to największa liczba nowych przypadków od momentu pojawienia się epidemii w Polsce. Resort poinformował również o tym, że zmarło kolejnych 367 osób.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku ze zwiększającą się liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród z nich znalazło się między innymi zamknięcie galerii handlowych z wyłączeniem sklepów spożywczych, aptek oraz drogerii czy rozszerzenie nauki zdalnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Obostrzenia mają obowiązywać do 29 listopada.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
  2. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  7. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News