Ogromne ognisko koronawirusa w polskim szpitalu. Wszystko przez jednego pacjenta, oddział zamknięto

Ogromne ognisko koronawirusa w polskim szpitalu. Wszystko przez jednego pacjenta, oddział zamknięto Źródło: AGENCJA SE/East News

W jednym z największych polskich miast szpital stał się miejscem, gdzie potwierdzono ogromną liczbę zakażeń koronawirusa. Media przekazały najgorsze wiadomości, liczba pacjentów z pozytywnym wynikiem wciąż rośnie.

Szpital w stolicy województwa z ogromnymi problemami. Sanepid ma pełne ręce roboty i niestety potwierdzono, że w niebezpieczeństwie znaleźli się najbardziej narażeni na negatywne skutki choroby COVID-19. Wiadomo, ile osób otrzymało pozytywny wynik testu. Liczba znów wzrosła.

Poznański szpital ogniskiem koronawirusa

Szpital w Poznaniu potwierdza, że na oddziale kardiologii wykryto przypadki zakażeń koronawirusem. W placówce do tej pory potwierdzonych było 14 przypadków, ale dziś serwis Codzienny Poznań podaje, że szpital HCP zwiększył tę liczbę do 19. Zakaziło się 10 pacjentów oraz 9 pracowników. Według informacji, jakie pojawiły się w mediach, szpital stał się ogniskiem, gdyż na kardiologii przebywał pacjent bezobjawowy. Dokładnie ustalono fakty dotyczące przebiegu rozwoju ogniska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na oddziale przebywał bezobjawowy pacjent zakażony koronawirusem

Jak informuje Codzienny Poznań, szpital 26 sierpnia wypisał mężczyznę, który odpowiedzialny jest za rozprzestrzenienie się wirusa w placówce. Po paru dniach powrócił on jednak w celu odbycia rehabilitacji. To właśnie wtedy przeprowadzono wymagany przepisami test na koronawirusa, który ujawnił, że mimo braku objawów mężczyzna jest nim zakażony. Po tym, jak jedna z osób tam pracujących zgłosiła, że nie czuje się zbyt dobrze i zaobserwowała u siebie objawy typowe dla COVID-19, dyrekcja postanowiła przebadać wszystkich pracowników.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Zakażonych osób może być więcej

Do tej pory potwierdzono zakażenie u 19 osób, w tym jest to 9 osób z personelu. Poznański szpital nie otrzymał jednak jeszcze wszystkich wyników testów, dlatego ostateczna liczba może jeszcze wzrosnąć. Oddział kardiologiczny został zamknięty. Drugi oddział o takim samym profilu kontynuuje swoją pracę. Jak informuje portal Codzienny Poznań, część leczonych w placówce została przetransportowana do szpitala jednoimiennego znajdującego się przy ulicy Szwajcarskiej.  Osoby z łagodniejszymi objawami trafiły do izolatorium.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk pociąga za sznurki i mści się na Jarosławie Kaczyńskim? Zaskakujące kulisy sporu
  2. Zastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazję
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Rozemocjonowana Dominika Gwit poinformowała fanów, że padła ofiarą oszustwa. Ostrzega innych przed niebezpieczeństwem, chodzi o produkty na odchudzanie

Źródło: Codzienny Poznań

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News