Pacjent czekał w karetce 8 godzin na przyjęcie. Dyrekcja szpitala twierdzi, że nie ma problemu

Pacjent czekał w karetce 8 godzin na przyjęcie. Dyrekcja szpitala twierdzi, że nie ma problemu Źródło: Unsplash/ Mustapha Muhammed

Szpital we Wrocławiu kazał aż 8 godzin czekać na przyjęcie choremu, którego przywiozła karetka. Najgorsze, że nie był to jedyny taki przypadek. A władze szpitala nie widzą w tym problemu.

4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu nie był w stanie przyjąć pacjenta, którego przywiozła karetka pogotowia. Czekał aż osiem godzin na wolne łóżko. Nie tylko on - okazuje się, że trzy inne osoby czekały na przyjęcie również około 7-8 godzin. Kierownictwo szpitala bagatelizuje problem, którego jednak nie da się nie zauważyć: szpitale w Polsce są przepełnione.

Szpital nie ma miejsc. Pacjent czeka na łóżko

Pacjent, którego do wrocławskiego szpitala przywiozła karetka, spędził w aucie 8 godzin, czekając na wolne łóżko. Podobnie 3 inne osoby. Tym samym pojazdy były unieruchomione i niemożliwe było ich wykorzystanie do innych interwencji. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia - tego dnia ambulanse przywiozły do placówki 48 pacjentów, 114 zaś oczekiwało na pomoc na SOR. Szpital nie mógł zapewnić im wszystkim pomocy. 

- Mieliśmy bardzo dużo pacjentów. Prawie 50 z nich przyjechało karetkami. W pewnym momencie zaczęło nam fizycznie brakować miejsc, by ich położyć - tłumaczyła w rozmowie z TVN rzeczniczka szpitala, Marzena Kasperska.

Szpital wyjaśnia. Pacjent nie czekał na pomoc, czekał na łóżko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Placówka tłumaczy, że czekających w karetkach pacjentów nie pozbawiono pomocy. Wyobrażenie, w którym występuje grupa potrzebujących, ignorowanych przez służby, jest nieprawdziwe. Chorzy mieli tak naprawdę czekać na łóżko, nie na samą pomoc medyczną. Jak informuje szpital, w czasie ośmiogodzinnego oczekiwania, pacjent został przebadany trzykrotnie przez specjalistów.

- Badał go chirurg, internista i neurolog. On tak naprawdę nie czekał na pomoc medyczną, ale na wolne łóżko - wyjaśniła Marzena Kasperska.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Żaden z oczekujących w karetkach pacjentów nie był w ciężkim stanie, nikomu też nic się nie stało. Mimo wszystko, i choć sama placówka nie widzi problemu w sytuacji, tłumaczy, że to jednostkowy incydent, wojewoda dolnośląski zażądał wyjaśnień. 

 

  1. Kolejny sezon "Kuchennych Rewolucji". Ile na show zarabia Magda Gessler?
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł