Szpital kobieta czekała
Piotr Molecki/East News
Klaudia Bochenek - 2 Maja 2020

Kobieta czekała 3 godziny w karetce na przyjęcie do szpitala. Dwa dni później zmarła

Żaden szpital nie chciał przyjąć kobiety na leczenie. Pacjentka musiała czekać 3 długie godziny na decyzję dotyczącą tego, gdzie może zostać przewieziona. W jej przypadku liczyła się każda minuta, a ratownikom medycznym udzieliła się ta nerwowa sytuacja. Ostatecznie kobieta zmarła dwa dni później. Znamy szczegóły tej smutnej sprawy.

Szpital nie chciał przyjąć pacjentki, kolejna placówka również. Kobieta spędziła w karetce 3 godziny, zanim trafiła na odpowiedni oddział. Niedługo potem zmarła.

Żaden szpital nie chciał jej przyjąć, była odsyłana z placówki do placówki

TVN24 nagłośnił sytuację, która miała miejsce w Radomiu 18 kwietnia. Dziennikarze dotarli do nagrania, które dotyczy 88-letniej kobiety. Starsza pani, pensjonariuszka jednego z zakładów opiekuńczo-leczniczych pod Radomiem, wykazywała objawy udaru. Chociaż karetka dotarła na miejsce w 15 minut, nie została natychmiast przewieziona do szpitala. Sprawy skomplikowały się przez koronawirusa: 88-latka powinna być przetransportowana do oddalonego o 19 km Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie, jednak było to niemożliwe ze względu COVID-19 - o czym pisaliśmy całkiem niedawno. Zdecydowano więc o przewiezieniu pacjentki do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

AdopcjaPrzyjechała do schroniska adoptować psa. Zobaczyła jednego z nich i nogi się pod nią ugięły, zaczęła płakaćCzytaj dalej

Dyspozytorzy byli nieugięci i tłumaczyli ratownikom, że każdy zarażony i z podejrzeniem udaru powinien być przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego - co oczywiście było niemożliwe. Dziennikarzom TVN24 udało się ustalić, że 88-latka przebywała wcześniej w kwarantannie i choć jeden z testów okazał się być negatywny, to pacjentka czekała na kolejny, by całkowicie wykluczyć chorobę. Ratownicy musieli działać szybko i szukali placówki, która przyjmie kobietę.

88-latka zmarła 2 dni po ostatecznym przyjęciu do szpitala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izabela Trojanowska zdrowieBliscy drżą z niepokoju o Izabelę Trojanowską. Chodzi o jej zdrowie, obawiają się nawrotu ciężkiej chorobyCzytaj dalej

Karetka po jakimś czasie została skierowana do oddalonego o 40 km od Radomia Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Jednak i tam odmówiono przyjęcia 88-latki na oddział. Dopiero wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego zadecydował, że ma zostać przewieziona i przyjęta do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Kiedy kobieta dojechała na miejsce, minęły 3 godziny od przyjazdu karetki i 4 godziny od pierwszego zgłoszenia objawów. 88-latka niestety zmarła 2 dni później. Portal ezachodnia.eu skontaktował się z dyrektorem radomskiego szpitala w nadziei na uzyskanie szczegółowych informacji w tej sprawie. Marek Pacyna poinformował, że 88-latka jednak nie miała udaru, a pisma z wyjaśnieniami zostały już przekazane wojewodzie i prokuraturze.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe
2. Kobieta chciała uczcić koniec kwarantanny. Finał niewinnego spaceru okazał się tragiczny

- Ponieważ pacjentka nie miała potwierdzonego zakażenia, szpital musiał zachować szczególne środki ostrożności, aby nie dopuścić do narażenia na zakażenie. Do szpitali jednoimiennych powinni być przywożeni pacjenci z dodatnim wynikiem testu lub podejrzeniem COVID-19, będący w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub życia z dodatnim wywiadem epidemiologicznym - tak brzmi oświadczenie z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, które otrzymali dziennikarze TVN24.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę
  3. "Nowy początek" żony Pawła Królikowskiego. Wyznała, jak wygląda jej życie bez męża, wzruszające
  4. TVP przekazało smutne informacje. Nie żyje ceniony Polak, był oddany katastrofie smoleńskiej
  5. Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze
  6. Hitowy deser bez pieczenia z 2 składników zrobisz w chwilę. Żaden sernik nie jest delikatniejszy

Ciasto bez pieczenia zrobisz w kilka minutAksamitne ciasto czekoladowe bez pieczenia zrobisz w kilka minut. Smakuje, jak z ekskluzywnej cukierni, palce lizaćCzytaj dalej

Źródło: Super Express, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News