Pacjent czołgał się z bólu, jest oświadczenie szpitala. Szokujące szczegóły, można się wściec

Pacjent czołgał się z bólu, jest oświadczenie szpitala. Szokujące szczegóły, można się wściec Źródło: YouTube PetroNews

Szpital wydał oficjalne oświadczenie, dotyczące wstrząsającego zdarzenia, do którego doszło przed tygodniem. Szczegóły sprawy są niezwykle wstrząsające. Trudno uwierzyć, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Internauci są oburzeni, pacjent czołgał się z bólu po korytarzu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpital w Płocku, jest miejscem, w którym przed kilkoma dniami doszło do skandalicznej sytuacji. Jeden z pacjentów opublikował w mediach społecznościowych film, na którym widać, jak czołga się po podłodze w korytarzu placówki. Powodem takiego zachowania miał być ból związany z rwą kulszową. Mężczyzna twierdzi, że nie uzyskał właściwej pomocy ze strony personelu medycznego. Szpital postanowił odpowiedzieć na te zarzuty.

Szpital w Płocku wydał oficjalne oświadczenie ws. kontrowersyjnego filmu

- W związku z sytuacją, która została zarejestrowana na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i opublikowana w serwisie Facebook w dniu 28 sierpnia 2020 roku, informuję, że dokonano analizy ww. materiału, zapisu z kamer monitoringu szpitala oraz w trybie pilnym przeprowadzono rozmowy z personelem pełniącym dyżur w chwili wystąpienia zdarzenia. Stwierdzono, że opublikowany fragment nagrania nie przedstawia prawdy o całości zdarzenia. Zarzut nieudzielenia pomocy jest bezpodstawny. Pacjenta zbadano, wykonano diagnostykę, wdrożono leczenie oraz wydano dalsze zalecenia (...). Po krótkim pobycie w poczekalni SOR przyjął pozycję "na czworakach" i udał się w stronę wyjścia, wcześniej wyrzucając posiadaną dokumentację medyczną - napisano w oświadczeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szpital poinformował, że pacjentowi została zaproponowana hospitalizacja ze względu na stan emocjonalny, jednak ten odmówił. Dyrektor ostrzegł także, że dalsze oskarżenia będą skutkowały wstąpieniem na drogę prawną. Bohater filmu jest oburzony powyższą publikacją. Utrzymuje, że do placówki przywiozła go karetka pogotowia, gdyż ból sprawiał, że nie mógł poruszać się samodzielnie. Mężczyzna krytycznie wypowiadał się na temat rzetelności badania przeprowadzonego przez neurologa. Lekarz miał zalecić mu pływanie i więcej ruchu. Według niego nietypowy sposób poruszania się był spowodowany bólem. Zaznaczył, że nie chciał wywoływać kontrowersji, ale po prostu dostać się do domu. Tłumaczy, że jedynym, czego oczekiwał, było podanie środka przeciwbólowego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia

- Ja mogę dyrektorowi szpitala spojrzeć w oczy i opowiedzieć to wszystko, co się stało. Jeśli będzie tylko chciał, spotkam się z nim. Ja nie mam nic do ukrycia (...). Lekarz, który odmówił mi leków przeciwbólowych, podobno poszedł do neurologa i kiedy wrócił przekazał, że mam miejsce na oddziale, a po niedzieli będę miał wykonane badanie, już nie pamiętam, rezonans czy tomografię. Odmówiłem, bo proszę zrozumieć, gdyby ktoś wylał pani wiadro gorącej wody na głowę, to weszłaby pani jeszcze raz? - mówił pan Michał w rozmowie z portalem Petro News.

Zaznaczył, że szpital potraktował go podobnie już wcześniej. Trzy lata temu karetka zabrała go do placówki z silnym bólem z boku. Po serii zastrzyków miał zostać wypisany do domu. Gdy stracił przytomność okazało się, że miał zwężenie moczowodu i siedmiomilimetrowy kamień. Jego słowa na temat ostatniego zdarzenia potwierdza pacjentka, która spędziła wówczas na płockim SOR dziesięć godzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych
  4. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona
  5. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Źródło: Petro News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News