To badanie poparcia to prawdziwe błogosławieństwo dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości musi być naprawdę uradowany – nie musi bowiem robić nic, a władza sama pozostaje w jego rękach. Lider największej partii rządzącej jest obecnie pewny o władzę jak nigdy. Przypominamy jednak, że to jedynie sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Badanie wykonane przez IBRiS wyraźnie wskazuje, że PiS jeszcze długo nie odda władzy i nie ma się o co martwić. Co więcej, problemy z opozycją, jeśli jakiekolwiek są, rozwiązują się same. PiS może bowiem liczyć na spore poparcie społeczne – mowa o 41,9% poparcia.

Drugie ugrupowanie to Platforma Obywatelska, która cały czas jest więźniem przedziału 19-21% poparcia. Obecnie partia Schetyny może liczyć na 19,8% głosów. Zmiany wystąpiły natomiast na trzecim miejscu, gdzie z Kukiz’15 wymieniła się Nowoczesna. Ekipa Ryszarda Petru może liczyć na 8,7% poparcia. Depcze jej po piętach Kukiz ze swoim ugrupowaniem, które wspiera 8,2% wyborców.

Największe zmiany mają jednak miejsce w okolicach progu wyborczego. Tam dużo się dzieje, ponieważ po raz pierwszy od upadku komunizmu PSL nie znalazłoby się w Sejmie (4% poparcia). Do parlamentu weszłyby jednak opcje zdecydowanie lewicowe – Partia Razem z wynikiem 5,2% i SLD z 5%. Po ostatnich zawirowaniach w partii nie ma co liczyć na dobry wynik partii Wolność Janusza Korwina-Mikke, która zgarnia jedynie 0,7% głosów.

Takie wyniki to prawdziwy prezent dla Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS nie tylko nie musi martwić się, że jakaś prawicowa siła zabierze mu elektorat – Wolność, KNP, – ale także ma coraz bardziej rozbitą opozycję. SLD i Partia Razem podbierają bowiem partiom opozycyjnym ich wyborców. W takich warunkach PiS może rządzić długo, przez całe kolejne lata.

źródło: wolnyrynek.com.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również