Szokujący przejaw braku tolerancji. Dyskryminują Żydów... znakami drogowymi (zdjęcia)

Szokujący przejaw braku tolerancji. Dyskryminują Żydów... znakami drogowymi (zdjęcia)

W londyńskim Stamford Hill został ustawiony niedawno zaskakujący dowód braku tolerancji mieszkających tam ludzi. Przed synagogą, w dzielnicy, którą zamieszkuje wielu Żydów, pojawił się znak drogowy... ostrzegający przed tą nacją. Pomysł już spotkał się z ogromną krytyką ze strony Brytyjczyków oraz dyskryminowanej grupy.

Znak nazwany "UWAGA ŻYDZI" zbulwersował mieszkańców Stamford Hill. Spora ich część jednak na pewno utożsamia się z tym przejawem braku tolerancji, skoro symbol w ogóle powstał. Ma on kształt trójkąta z czerwoną obwódką, a na samym środku umieszczono sylwetkę mężczyzny w ortodoksyjnym stroju religijnym jednoznacznie kojarzącym się z żydowską sylwetką.

Organizacja zrzeszająca tamtejszych przedstawicieli nacji zgłosiła sprawę na policję oraz nagłośniła ją w mediach społecznościowych. Dzięki temu znak został szybko usunięty. Nie rozwiązuje to jednak bezpośrednio problemu, który nie tyle leży w dziwnych czynach nietolerancyjnych Brytyjczyków, ile w ich zamkniętym na innych myśleniu. Oprócz czynów takich, jak stworzenie symbolu, często w Londynie dochodzi do fizycznych ataków na Żydów lub słownej agresji.

Ostatecznie ujawniono, że znak stworzył i ustawił artysta współpracujący z miejscową gazetą. Tłumaczył oczywiście, że nie miało to mieć wydźwięku antysemickiego. Ciężko jednak wierzyć w taką naiwność twórcy. Szczególnie zważając na fakt, że w Stamford Hill mieszka największa społeczność żydowska w całej Europie licząca aż 30 tys. osób.

fot. reporters.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News