Zagrożenie terroryzmem w Europie stale rośnie. W ostatnim zamachu w Barcelonie zginęło 14 niewinnych osób. Na to jak walczyć z terroryzmem wciąż pojawiają się nowe pomysły, niektóre kontrowersyjne. 

Gospodarz „Studia Yayo”, Ryszard Makowski zrobił spory szum swoim wpisem w mediach społecznościowych. Wypowiedź satyryka i byłego członka kultowego kabaretu „OT.TO”, także występującego gościnnie w kabarecie „Pod Egidą”, wywołała spore kontrowersje.

W reakcji na czwartkowe wydarzenia w Barcelonie zamieścił tweet. Zaproponował w nim deportacje, jako sposób na poradzenie sobie z radykalnym islamem.

– Za każdego zabitego i rannego w ataku terrorystycznym, wydalamy z Europy tysiąc osób pochodzenia arabskiego. Losowo. Zadziała – napisał.

Tego typu propozycja jest już kolejną, która wypłynęła od osoby znanej w Polsce i za granicą. Wcześniej z ostrzelania łodzi, ratującej migrantów na Morzu Śródziemnych cieszył się wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. Polityk udostępnił wpis jednego z twitterowiczów, podpisując swoją aktywność słowem „Wreszcie”.

źródło: natemat.pl