W hiszpańskim mieście Larrabetzu władze nakazały zburzenie ogromnego krzyża, który powstał wiele lat temu z inicjatywy generała Francisco Franco. Podczas niszczenia doszło jednak do wypadku, a kilka osób od razu przewieziono do okolicznych szpitali.

Przy przewracaniu gigantycznego krzyża zebrała się grupa osób, która wydarzenie to postanowiła uczcić odśpiewaniem „Międzynarodówki”. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem – kamienie składające się wcześniej na krzyż runęły bowiem na zgromadzonych.

Cztery osoby zostały ciężko ranne. Jeden z zebranych ma połamane obie nogi, inny trafił do szpitala z przetrąconym barkiem. Na szczęście ranni bardzo szybko otrzymali pierwszą pomoc, dzięki czemu nie odnotowano przypadku zagrożenia życia.

Jak zaznaczają media, ta sama grupa, która feralnego dnia zebrała się pod krzyżem, miała swój udział w malowaniu na nim obraźliwych haseł, czy niszczeniu. Kiedy wreszcie udało im się doprowadzić do upragnionego zburzenia, nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Film z tego wydarzenia natychmiast zdobył ogromną popularność szczególnie wśród hiszpańskich internautów.

Zobacz również