Szokujący film instruktażowy. ISIS uczy jak zrobić bombę we własnej kuchni (video)

Szokujący film instruktażowy. ISIS uczy jak zrobić bombę we własnej kuchni (video) Źródło: źródło: youtube,com

Chociaż potęga ISIS wyraźnie słabnie, a kolejne miasta pod kontrolą dżihadystów zostają im odebrane, to Państwo Islamskie nie ma zamiaru się poddawać. Wręcz przeciwnie - islamiści opublikowali właśnie w sieci film, na którym uczą swoich zwolenników jak we własnej kuchni ci mogą wyprodukować bombę do "walki z niewiernymi".

"Musisz z nimi walczyć, wyznawco" - ta brzmi tytuł półgodzinnego filmu, który do sieci trafił dwa dni temu. Video krąży po ekstremistycznych forach i portalach, zachęcając sympatyków islamistów do produkcji własnych bomb. Co ciekawe, nagranie zostało zrealizowane w większości w języku francuskim.

Pierwszym z "prezenterów", który pojawia się przed kamerą, jest Abu Sulayman al-Firansi. Ten dżihadysta przypomina zalety i sposoby używania broni białej. Mężczyzna zachęca wręcz do częstego korzystania z wszelkiego rodzaju ostrzy. Nie kończy się jednak tylko na słowach - jako finał swojej prezentacji, al-Firansi ścina głowę jednego z więźniów ISIS.

Zaraz potem następuje prezentacja wybuchu bomby skonstruowanej przez dżihadystów. Podczas niej także wykorzystani są żywi ludzie pojmani przez ISIS.

W dalszej części nagrania na ekranie zobaczyć można dżihadystę, który już w języku arabskim tłumaczy jak skonstruować bombę we własnej kuchni. Scena wygląda wyjątkowo groteskowo, gdyż przywodzi na myśl programy kulinarne nagrywane na YouTube.

W rzeczywistości jednak nie ma w tym filmie mowy o niczym zabawnym i przyjemnym. Ekstremista krok po kroku pokazuje jak zmontować odpowiednie składniki tak, by w efekcie uzyskać śmiercionośną broń.

Jak stwierdził członek Międzynarodowego Centrum Badań nad Radykalizacją i Polityczną Przemocą,  Charlie Winter, takie filmy nie są niczym nowym. W ostatnim czasie można natomiast zaobserwować, że dżihadyści coraz częściej publikują w sieci podobne materiały. Zdaniem Wintera, ma to być odpowiedź ISIS na słabnięcie organizacji. Terroryści próbują swoimi filmami dotrzeć do niezrzeszonych w swoich strukturach sympatyków z całego świata i aktywizować ich do "walki z niewiernymi".

https://www.youtube.com/watch?v=1J9SPF9gL6Q

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: fpiec.pl, youtube.com pt Następny artykuł