Podwójne standardy panujące na różnych płaszczyznach codziennego życia wciąż pozostają tematem tabu w wielu środowiskach. Zagadnienie to coraz częściej starają się jednak poruszać youtuberzy, specjalizujący się w przeprowadzaniu społecznych eksperymentów. Jeden z nich zdecydował się nawet przeprowadzić badanie związane z kobiecymi piersiami, które ostatecznie nakreśliło realny problem.

Joey Salads zaaranżował eksperyment, który nazwał oficjalnie „Sexy vs Breastfeeding”. Poprosił on bardzo ładną kobietę, ubraną w bluzkę z niezwykle dużym dekoltem, aby usiadła na ławce w centrum handlowym.

Natychmiast przyciągnęła ona wiele damskich i męskich spojrzeń. Nikt jednak nie zwrócił jej uwagi, ani nie upomniał, że powinna była wybrać inny, bardziej zakrywający ciało strój.

Chwilę później zastąpił ją matką karmiącą dziecko piersią. Próbowała ona dokładnie zasłaniać biust, jednak i tak spotkała się głównie z objawami nieuprzejmości, czy nawet społecznej stygmatyzacji. Przechodnie twierdzili, że nie powinna eksponować swej nagości, jednak nie potrafili bezpośrednio powiedzieć, co tak naprawdę przeszkadza im w wyglądzie oraz sposobie zachowania kobiety.

Eksperyment wzbudził ogromne kontrowersje wśród duże grupy internautów. Wielu z nich zauważało niesprawiedliwość działań przechodniów oraz starało się zachęcać do większej otwartości i tolerancji wobec młodych matek.

...

Zobacz również

Okrzyknęli ją najpiękniejszą matką świata! Ta dziewczyna rozpala wyobraźnię internautów