O wielkiej wpadce firmy produkującej napoje energetyczne, mówiła cała Polska niezależnie od politycznych poglądów. Tiger przeszedł wielki kryzys wizerunkowy. Wygląda jednak na to, że wcale na tym nie stracił.

Firma Tiger Energy Drink chciała wyróżnić się na polskim rynku reklamowym. Uderzyła w czuły punkt narodu. Stworzyła reklamę, a raczej reklamowego mema, którego udostępnili w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hasło umieszczone na wspomnianej grafice brzmiało następująco: „Dzień pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. To stwierdzenie oburzyło wszystkich Polaków. Jednogłośnie stwierdzili oni, że było to niestosowne.

 – Jesteście obrzydliwi i bezduszni. Chrzanić to, co najwyżej Was Janusze marketingu i reklamowany przez Was produkt. Marketing na poziomie troglodytów z gimnazjum, którzy muszą się za wszelką cenę wyróżnić. Gratuluję strzału w kolano – komentowali internauci pod wpisem, jeszcze przed jego usunięciem.

Producent, firma Maspex, był tego samego zdania – przekroczone zostały wszelkie granice, dlatego też podjął decyzje kadrowe oraz wpłacił na konto „Zbiórka dla Powstańców 2017” kwotę pół miliona złotych, chcąc odkupić swoje winy.

Kryzys wizerunkowy był na tyle poważny, że można było się spodziewać bardzo dużego spadku sprzedaży. Najnowsze badania jednak szokują. Branżowy portal wirtualnemedia.pl podaje, że udziały rynkowe Tigera po aferze wzrosły.

Z raportu Centrum Monitorowania Rynku, które zbiera dane z kas fiskalnych wynika, że marka napoju energetycznego Tiger zaczęła odzyskiwać utracone udziały rynkowe. […] Według analizy CMR, udziały w sprzedaży napojów energetycznych marki Tiger w tygodniu od 14 do 21 sierpnia wzrosły o 0,7 pkt proc., w porównaniu z tygodniem poprzednim i wyniosły 19,8 proc. – podają wirtualnemedia.pl

 – Tigerowi afera rozpętana na Instagramie bardzo pomogła – mówi Jakub Bierzyński, szef domu mediowego OMD Poland.

...

Zobacz również

facebook/Tiger Energy Drink
facebook/Tiger Energy Drink
instagram/Tiger Energy Drink
facebook/Tiger Energy Drink

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]