Dziś w całej stolicy odbyły się przemarsze i demonstracje. Największą z nich był Marsz Niepodległości, odbyło się jednak także kilka pomniejszych w tym pikieta Obywateli RP, którą siłą usunęły siły porządkowe. Funkcjonariusze rozprawili się z jej uczestnikami, a wobec jednej z zatrzymanych kobiet, użyto obraźliwego i niecenzuralnego słownictwa.

Do internetu trafiło nagranie, na którym słuchać, jak jedna z członkiń Obywateli RP, została obelżywie nazwana przez funkcjonariusza policji. W sprawie zainterweniowali już politycy opozycji. Na zachowanie jednego z podwładnych zareagował także Komendant Główny Policji, który stwierdził, że jest to niedopuszczalne.

 To niedopuszczalne. Poleciłem funkcjonariuszom Biura Kontroli Komendy Głównej Policji zbadanie tej sprawy. Jeśli ta sytuacja się potwierdzi, to wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe. Takich zachowań nie akceptujemy – powiedział nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Przebieg zdarzenia

To skandalicznego interwencji doszło dziś około godziny 14:00 na ulicy Smolne na warszawskim Śródmieściu. Obywatele RP obnosili się z zamiarem zablokowania idącego nieopodal Marszu Niepodległości, lecz skutecznie przeszkodziła im w tym policja. Zatrzymanych działaczy umieszczono w radiowozach. Wśród nich jedna z pań najwidoczniej próbowała stawiać opór i wtedy usłyszała pod swoim adresem przerażające przekleństwo.

Siadaj kurwo! – usłyszała.

Interwencja posła

W sprawie zainterweniował poseł PO Krzysztof Brejza. Wystosował już nawet odpowiedni list do ministra spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczaka. Polityk dopytuje w nim o konsekwencje wobec wulgarnego policjanta oraz o sprawę zatrzymania dziennikarza „Polityki” tego samego dnia. Fotografię listu umieścił także na swoim twitterowym profilu, oznaczając także profil Polskiej Policji.

– Wystąpiłem z interwencją do min.Błaszczaka ws.obelżywego potraktowania obywatelki RP przez f-sza – napisał.

https://twitter.com/ZbigniewHoldys/status/929386159209439240?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fpolicjant-do-kobiety-siadaj-kuro-komendant-badamy-sprawe-6186707757864577a

źródło: wp.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również