Szokujące zachowanie policji na Marszu. "Siadaj KU*WO!" do opozycjonistki

Szokujące zachowanie policji na Marszu. "Siadaj KU*WO!" do opozycjonistki

Dziś w całej stolicy odbyły się przemarsze i demonstracje. Największą z nich był Marsz Niepodległości, odbyło się jednak także kilka pomniejszych w tym pikieta Obywateli RP, którą siłą usunęły siły porządkowe. Funkcjonariusze rozprawili się z jej uczestnikami, a wobec jednej z zatrzymanych kobiet, użyto obraźliwego i niecenzuralnego słownictwa.

Do internetu trafiło nagranie, na którym słuchać, jak jedna z członkiń Obywateli RP, została obelżywie nazwana przez funkcjonariusza policji. W sprawie zainterweniowali już politycy opozycji. Na zachowanie jednego z podwładnych zareagował także Komendant Główny Policji, który stwierdził, że jest to niedopuszczalne. - To niedopuszczalne. Poleciłem funkcjonariuszom Biura Kontroli Komendy Głównej Policji zbadanie tej sprawy. Jeśli ta sytuacja się potwierdzi, to wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe. Takich zachowań nie akceptujemy - powiedział nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Przebieg zdarzenia

To skandalicznego interwencji doszło dziś około godziny 14:00 na ulicy Smolne na warszawskim Śródmieściu. Obywatele RP obnosili się z zamiarem zablokowania idącego nieopodal Marszu Niepodległości, lecz skutecznie przeszkodziła im w tym policja. Zatrzymanych działaczy umieszczono w radiowozach. Wśród nich jedna z pań najwidoczniej próbowała stawiać opór i wtedy usłyszała pod swoim adresem przerażające przekleństwo. - Siadaj kurwo! - usłyszała.

Interwencja posła

W sprawie zainterweniował poseł PO Krzysztof Brejza. Wystosował już nawet odpowiedni list do ministra spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczaka. Polityk dopytuje w nim o konsekwencje wobec wulgarnego policjanta oraz o sprawę zatrzymania dziennikarza "Polityki" tego samego dnia. Fotografię listu umieścił także na swoim twitterowym profilu, oznaczając także profil Polskiej Policji. - Wystąpiłem z interwencją do min.Błaszczaka ws.obelżywego potraktowania obywatelki RP przez f-sza - napisał. https://twitter.com/ZbigniewHoldys/status/929386159209439240?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fpolicjant-do-kobiety-siadaj-kuro-komendant-badamy-sprawe-6186707757864577a źródło: wp.pl
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4418,"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News