Choroby psychiczne są problemem, z którym zmagają się na świecie miliony ludzi. Nie omijają one także ludzi znanych i bogatych, gdyż większość swojego życia spędzają pod ogromną presją środowiska oraz fanów. Do trzech chorób psychicznych oraz myśli samobójczych przyznała się właśnie także jedna z najbardziej znanych, podziwianych piosenkarek na świecie – Sinead O’Connor.

O problemach, z którymi zmaga się artystka, było już głośno na początku lat 90. Wiadomo, że choruje ona na zaburzenie afektywne dwubiegunowe – jeden biegun to depresja, a drugi to mania. Niewielu fanów O’Connor spodziewało się, że jest ona w tak złym stanie. Bardzo dobrze zobaczyli to jednak na opublikowanym przez nią na Facebooku niepokojącym nagraniu.

– Mam nadzieję, że to wideo pomoże innym, bo jestem jedną z milionów osób, które cierpią, ale nie mają takich możliwości, jakie mam ja. (…) Cierpię na trzy choroby psychiczne. Mieszkam w małym motelu na samym końcu New Jersey, walczę z kamieniem nerkowym, jestem całkowicie sama – rozpoczęła poruszający film O’Connor.

– W moim życiu nie ma nikogo oprócz mojego lekarza, mojego psychiatry, najwspanialszego człowieka na ziemi, który mówi, że jestem jego bohaterką. Tylko to trzyma mnie teraz przy życiu. To takie żałosne. Tyle miłości dałam innym przez całe moje życie i nie rozumiem, jak można kogoś tak porzucić – dodała po chwili piosenkarka, coraz mocniej płacząc. Stan, w którym się znajduje, wyraźnie zaszokował świat.

Fani artystki zgodnie stwierdzili, że nagranie było łamiącym serce wołaniem o jakąkolwiek pomoc. Nie wiadomo jednak, czy realnie będzie ono w stanie poprawić stan piosenkarki oraz zachęcić kogoś, aby wyciągnął do niej rękę.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również