Mało kto się spodziewał takiego wydarzenia. Grupa wściekłych muzułmanów zaatakowała Franciszka. Papież był totalnie zaskoczony.

To nie dziwne, że ludzie atakują papieża za jego działania i poglądy. Nie każdy się z nim zgadza. Tym razem naraził się byłym muzułmanom, którzy niedawno przeszli na katolicyzm i krytykują papieża.

Pewna grupa osób próbowała skontaktować się z papieżem, jednak bez skutku, a mają mu wiele do powiedzenia. Przeszli z islamu na katolicyzm i mają problem, że papież naucza, iż ta pierwsza to religia pokoju. Wysłali mu więc list, w którym ostro atakują jego działania.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy są wstrząśnięci! Dziennikarz ZAATAKOWAŁ Kamila Stocha

Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy i prośby o spotkania – napisali we wstępie.

Grupa wściekłych muzułmanów krytykuje

Później nie jest tak przyjemnie. W dalszej części listu mówią, że islam nakazuje śmierć apostatom i nie da się go porównać do chrześcijaństwa.

Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy, ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – zaznaczają autorzy listu.

ZOBACZ TAKŻE: Słynny polski muzyk pójdzie siedzieć! Jest oskarżony o…

Po tych słowach byli muzułmanie piszą, że jego proislamskie poglądy nie zachęcają do opuszczenia tej wiary. Wiele osób jest zawiedzionych postawą Franciszka za brak konsekwencji i ewangelizacji.

Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku – przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – piszą oburzeni.

Źródło: dorzeczy.pl

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


Czy rozmawiając z Arabem, możesz patrzeć na zegarek? Zdziwisz się! 11 zaskakujących faktów o kulturze arabskiej

...

Zobacz również