Muzłumański terroryzm zbiera w Europie krwawe żniwo. Tylko na przestrzeni ostatnich lat w dużych, nagłośnionych przez media atakach zginęło ponad 270 osób, a przeszło tysiąc odniosło obrażenia. Uwagę przykuwa pewien fakt – podczas zamachów niemal nie giną wyznawcy Allaha.

Ta prawidłowość dziwi szczególnie w krajach, gdzie odsetek muzułmanów w społeczeństwie jest wysoki – we Francji sięga on prawie 25 proc.

Mała liczba ofiar wśród wyznawców islamu dotyczy również incydentów, które wydarzyły się na miejscach ogólnodostępnych i uczęszczanych przez osoby różnego pochodzenia i wyznania.

Domysły i spekulacje

Na temat tego, dlaczego muzułmanie giną w zamachach tak rzadko, istnieje cała masa teorii. Najbardziej absurdalna z nich głosi, że zamachowcy omijają osoby o ciemnym kolorze skóry i w ubraniach, które sugerują ich przynależność religijną (hidżaby, burki etc.).

Według innej, za informowanie i organizowanie zamachów mają być odpowiedzialni muzułmańscy duchowni. Jak przyznają agenci infiltrujący mahometańskie środowisko, mimo doskonałej znajomości języka arabskiego, nie zawsze rozumieją dokładny przekaz radykalnych imamów.

Ich „szyfrowane” komunikaty z pewnością docierają do wiernych, gdyż większość muzułmanów gorliwie bierze udział w życiu religijnym.

Tę teorię podważa fakt, że nie zdarzają się przypadki, w których muzułmanie ostrzegają innowierców. Czy to możliwe, by ich życie znaczyło dla mahometan tak mało?

Źródło: wsedno.pl

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie

...

Zobacz również