Część rodziców jest zdruzgotana i nie może uwierzyć w to, co opublikowano w podręczniku do religii. Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy jedna z matek postanowiła przejrzeć podręcznik swojego syna – ucznia szkoły średniej. Jak się okazuje, wiele z twierdzeń zawartych w publikacji jest szalenie kontrowersyjna. Masturbacja ma być większym grzechem niż bomba atomowa, a prezerwatywa nieskuteczną zbrodnią. Dostało się też „Murzynom i Arabom”.  

W internecie już rozpętała się burza wokół podręcznika „W blasku Bożej prawdy” wydanego przez wydawnictwo Jedność. Chodzi o fragmenty, które nie są poparte żadnymi statystykami, a według części rodziców emanują rasizmem i dezinformacją.

– Małżeństwa mieszane często zawodzą (z Arabami rozpadają się prawie wszystkie, z Murzynami około 75 proc.) o wiele szybciej niż te z jednego kręgu kulturowego – czytamy w podręczniku.

Według oburzonej części rodziców, nie są to treści prawdziwe, a przede wszystkim nie powinny znaleźć się w podręczniku do religii.

To jednak nie wszystko, co przykuło uwagę w podręcznikach Jedności. Ogromne wzburzenie części rodziców wywołały słowa dotyczące homoseksualizmu, onanizowania się czy antykoncepcji. Masturbacja została nazwana „grzechem jeszcze większym od bomby atomowej”. Co więcej, w podręczniku zabrano się także za sprawy z zakresu biologii – autorzy przekonują, że „poczęcie dziecka ma miejsce pod sercem”.

Zdaniem autorów podręcznika „prezerwatywy to prosta droga do poważnych zapaleń prącia, a poza tym są nieskuteczne”. Co więcej, kobieta, która stosuje antykoncepcję „robi ze swojej macicy śmietnik”. Oberwało się także osobom homoseksualnym. Pociąg seksualny do osób tej samej płci ma wynikać, według podręcznika, z nieufności wobec innej płci, z głodu ojca, z chęci sprzeciwienia się Bogu, a także ma być pozostałością po gwałcie.

Rodzice uczniów, którzy wykorzystują podręcznik do nauki, już podnieśli bunt. Zapowiedzieli, że sprawę zgłoszą do odpowiednich organów. Wszyscy są zgodni, że przekazywanie takich treści dzieciom nie wpłynie pozytywnie na ich rozwój.

źródło: wp.pl

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

Zobacz również