Już na długo przed wprowadzeniem reformy edukacji, pojawiły się obawy, że podręczniki będą nafaszerowane ideologią partii rządzącej. Okazuje się jednak, że faktycznie jest niemały szok, ale nie z tego powodu. Rodzice są zdruzgotani tym, czego uczy się ich dzieci.

Po przyjrzeniu się podręcznikom do WOS dla gimnazjów można przeżyć naprawdę niemałe zaskoczenie. Okazuje się, że te są tak stare, że aż szkoda do nich zaglądać. Na nich jednak pracują wciąż wychowankowie gimnazjów, z których zostały już tylko klasy drugie i trzecie.

Jak stare są to egzemplarze? PO przewodzi jeszcze Donald Tusk, który jest premierem, prezydentem jest Bronisław Komorowski, a we Francji rządzi… Nicolas Sarkozy, który ustąpił z urzędu w 2012 roku. Książka wydaje się niewygodna dla obecnej władzy, ale ta wcale się tym nie przejmuje.

Kaczyński jako ideał lidera

Dlaczego więc książki do WOS „Bliżej świata” dla gimnazjów jeszcze są w obiegu? Po pierwsze – od przyszłego roku wchodzą nowe egzemplarze dla najstarszych klas podstawówki, po drugie – skoro PiS zlikwidowało gimnazja, po co dla nich nowe książki? Nikogo nie rusza fakt, że gimnazjaliści uczą się z podręcznika, że gimnazja dalej istnieją i trwają trzy lata.

Rodzice są po prostu zdruzgotani. Czują, że ich dzieci, które jeszcze chodzą do gimnazjów, zostały potraktowane, jakby były po prostu gorsze. Cieszyć się może za to partia rządząca. Wszystko dlatego, że w podręczniku Jarosław Kaczyński jest przedstawiany jako niekwestionowany lider. Co prawda opozycji, ale wciąż lider.

źródło: natemat.pl

Te zdjęcia dzieci ze ślubów BAWIĄ DO ŁEZ!


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

...

Zobacz również