Ostatni odcinek reality-show „Azja Express” wywołał wiele emocji i komentarzy. Karaluchy, rażenie prądem, stado szczurów. Takie „atrakcje” czekały na uczestników programu.
O wejście do finału walczyli wczoraj Łukasz Jakóbiak, Staszek Karpiel-Bułecka, Michał Piróg, Piotr Czaykowski, Joanna Przetakiewicz i Marta Wierzbicka. Walka o immunitet rozpoczęła się od zadania, polegającego na przewiezieniu rowerem pewnych przedmiotów. Wbrew pozorom nie było to wcale takie łatwe.

– Miałam ochotę rąbnąć jakiś owoc, ale powstrzymałam się w ostatniej chwili – powiedziała Joanna Przetakiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar podczas Azja Express. Znana polska gwiazda o krok od ŚMIERCI

Pierwsze zadanie

Kiedy uczestnicy docierali na metę, przekazywano im informacje dotyczące następnego zadania. Na skałach poprzyklejane były pojedyncze słowa. Trzeba było z nich ułożyć zdanie. Słynnym cytatem okazały się słowa Mikołaja Reja: „A niechaj narodowe wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Marta i Staszek rozwiązali zagadkę najszybciej, otrzymali więc immunitet i dołączyli do relaksujących się w hotelu Pawła i Antka. Reszta była zmuszona znaleźć sobie nocleg.

W kolejnej części programu wszystkie pary, nawet te, które już zakwalifikowały się do finału, walczyły o amulet wart 10 tysięcy złotych. I tutaj zadanie okazało się dużo bardziej bolesne. Jedna osoba z pary siadała na krzesełku, a druga wybierała dla niej „atrakcję”, wśród których znalazło się rażenie prądem, kubeł zimnej wody i karaluchy.

Na krzesłach zasiedli Asia, Michał, Antek i Staszek. Łukasz uraczył Staszka rażeniem prądem, Piotrek Asię szczurami, Paweł Michała kubłem zimnej wody, a Marta Antka karaluchami. Podczas tego zadania obserwowano pracę serce uczestnika. Wyniki porównywano wynikami, jakie mieli rano zaraz po przebudzeniu. Ten, u którego odnotowano najmniejszą różnicę w wynikach, wygrywał zadanie. Zwycięzcą okazał się Antek.

Ostatnie zadanie polegało na zrobieniu zdjęć według wytycznych. W tej kategorii najlepsi byli Michał i Piotr.  Wiadomo już, że w ostatnim odcinku zobaczymy Martę i Staszka, Michała i Piotra, a także Antka i Pawła.

...

Zobacz również