Według licznych europejskich źródeł medialnych, w tym brytyjskiego The Independent, już 150 tys. Szwedek zostało poddanych rytualnemu obrzezaniu. Mają być za to odpowiedzialni muzułmanie, których tradycja staje się coraz bardziej powszechna i krzywdzi naprawdę wiele osób. Setki internautów są zszokowane tymi brutalnymi statystykami.

Oprócz tego, że sam zabieg jest bardzo niebezpieczny oraz krzywdzący dla przechodzących go kobiet, wykonujące go osoby najczęściej nie dbają o zachowanie odpowiednio higienicznych warunków oraz sterylności działań. Kontrowersyjna tradycja staje się niestety coraz bardziej popularna w Szwecji, gdzie już ok. 150 tys. kobiet zostało obrzezanych. Co najbardziej zadziwiające, w 2015 roku statystyki mówiły o jedynie 38 tys. takich przypadków.

Zabieg częściowego lub całkowitego wycięcia łechtaczki oraz warg sromowych jest w kraju zakazany i karany więzieniem. Oczywiście teoretycznie, bo w praktyce wykonujące go osoby w ogóle nie przejmują się licznymi sankcjami, na które są narażone. Szwecja stanęła więc przed niemałym problemem, a mieszkające w niej kobiety czują się coraz bardziej zagrożone. Nie wiadomo jednak, jak zachowają się władze w sytuacji, w której każde konkretne działanie mogłoby zostać oskarżone o niezgodność z ideałami tolerancji oraz kulturowej akceptacji.

 

...

Zobacz również