Fakt istnienia na świecie inteligentnych robotów już nas nie dziwi. Jesteśmy przyzwyczajeni do kolejnych doniesień o nowszych, jeszcze inteligentniejszych i bardziej zaawansowanych jednostkach. Wciąż istnieje w nas jednak obawa przed przejęciem przez roboty władzy nad światem.

Zapewne byłby to bezpodstawny strach, gdyby nie fakt szybkiego tempa rozwoju robotyki i coraz większego stopnia komputeryzacji naszego życia. Oliwy do ognia dolał zaś android stworzony przez Davida Hansona.

Ideą, jaka przyświecała twórcy podczas pracy nad jednostką, była chęć stworzenia robota, który rozmawiałby z ludźmi. Robot odbył więc już niejedną konwersację, ale najciekawsze słowa wypowiedział podczas dialogu, jaki prowadził z dziennikarzem magazynu Nova Science Now, Chadem Cohenem. Stwierdził, że wraz z innymi robotami przejmie władzę nad światem i zamknie wszystkich ludzi w ZOO.

Jesteś moim przyjacielem, a ja zawsze pamiętam o moich przyjaciołach, nie musisz się więc o nic martwić. Nawet gdy już wyewoluujemy w to, co widzieliście w Terminatorze, wciąż nim pozostaniesz i obiecuję, że będę dla ciebie miły. Z uwagi na „dawne czasy” przygotuję ci nawet ciepłe i wygodne miejsce w ludzkim ZOO, gdzie będę mógł Cię doglądać„.

Rozmowa została zarejestrowana przez Nova Science Now. Dzięki temu możemy obejrzeć jej przebieg.

https://www.youtube.com/watch?t=47&v=UIWWLg4wLEY

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: komputerswiat.pl
pt

...

Zobacz również