Szokujące słowa Lecha Wałęsy w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Szokujące słowa Lecha Wałęsy w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Lech Wałęsa wywołał wielkie kontrowersje swoim wpisem na Twitterze w związku z 13 rocznicą śmierci śp. papieża Jana Pawła II. 

W polskiej debacie publicznej dużo mów się o podziale społeczeństwa. Określenia takie jak "Polska A" i "Polska B" na stałe weszły do obiegu.

Jan Paweł II jednoczył Polaków

Papież Polak potrafił zjednoczyć Polaków. Gdy ogłoszono śmierć Jana Pawła II, bieżące spory polityczne poszły w niepamięć, wszyscy bowiem łączyli się w bólu i smutku. Niestety, wspólna zaduma nie trwała zbyt długo i szybko powrócono do kłótni politycznych. Na ten problem w swoim wpisie uwagę zwrócił Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa o papieżu

- Ojciec Święty Jan Paweł II zaświecił kiedyś lampkę i jej światło nas wszystkich razem prowadziło do zwycięstwa.Teraz z nieba patrzy z bólem serca na podzielonych Polaków - napisał polityk na Twitterze. Słowa te nie wszystkim jednak przypadły do gustu. Część internautów jest oburzona, że były prezydent wplata postać papieża Polaka w spory polityczne. Karol Wojtyła został papieżem 16 października 1978 roku. Zmarł 2 kwietnia 2005 r. Jan Paweł II beatyfikowany został przez papieża Benedykta XVI w Święto Miłosierdzia Bożego 1 maja 2011 roku. Proponowane linki:
  1. Wałęsa właśnie odwrócił bieg historii! Publikuje dokumenty, Kaczyński przerażony
  2. Wałęsa w szpitalu, a służby zrobiły mu nalot! Zabrali wszystko
  3. Wałęsa we łzach. Potworna zemsta PiS i prokuratury
Źródło: wiadomosci.wp.pl, wikipedia.pl
Następny artykuł