Tego nie zaproponował jeszcze żaden znany Polak. Wojciech Cejrowski w rozmowie z niemieckim dziennikarzem zadeklarował, że według niego jedno z polskich miast powinno wrócić do Niemiec. Jednocześnie podróżnik żąda od Niemców wypłaty reparacji wojennych. 

Podróżnik rozmawiał z niemieckim dziennikarzem ARD. Podczas wywiadu poruszono kwestię stosunków polsko-niemieckich.

Niemcy są w konflikcie o pewne terytoria i idee od tysiąca lat. Polska powinna stanąć w prawdzie i powiedzieć – wiemy, że chcecie Śląsk – i różnych wpływów, ale my nie chcemy. Teraz spróbujmy znaleźć jakiś porządek rzeczy – mówił Cejrowski.

Podróżnik stwierdził, że Szczecin to w ogóle nie jest polskie miasto i powinno z powrotem trafić do Niemiec.

– Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową – dodał.

Cejrowski żąda również, by Niemcy wypłacili Polsce reparacje wojenne.

– Proszę zapłacić kontrybucje wojenne, które Polsce nie zostały zapłacone do tej pory. I po II wojnie światowej trzeba podpisać akt pokoju między Polską a Niemcami, który nie został podpisany. Wypowiedzieliście nam wojnę, ale nie zawarliśmy nigdy pokoju po II wojnie światowej – podsumował.

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Zobacz również