Adolf Hitler do dziś pozostaje postacią, która skupia ogromną uwagę badaczy. Napisano ogromne ilości książek na temat nazistowskiego wodza. Próbowano przyglądać się jego biografii, wypowiedziom, a także bliskim. Wciąż jednak brak odpowiedzi na kluczowe pytanie.

Według oficjalnej wersji, Adolf Hitler popełnił samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku w bunkrze w Berlinie. Wódz nazistowskich Niemiec dzień po wziętym uprzednio z Ewą Braun ślubie strzelił sobie w głowę. Do dziś jednak bardzo wiele osób podważa tę wersję wydarzeń.

Bardzo zastanawiające jest, że dotąd nie znaleziono zwłok Hitlera, które poświadczyłyby o jego śmierci. Czerwonoarmiści, którzy pierwsi dotarli do bunkra, mieli znaleźć przed wyjściem z niego spalone ciało. Czaszka, która została w pogorzelisku, miała należeć do Hitlera. Jak się później okazało, to nie był Führer.

Zbyt wiele nieścisłości i niedomówień w sprawie doprowadziło do pojawienia się ogromnych wątpliwości. Amerykańskie władze nie wierzyły, że Hitler zginął. Zakładały, że podobnie jak Joseph Mengele Führer zdołał uciec z Niemiec do Ameryki Południowej.

FBI otrzymało więc rozkaz przeprowadzić śledztwo w sprawie śmierci Adolfa Hitlera. Trwające 11 lat badania, które miały wyjaśnić, co stało się z Hitlerem, przyniosły oszałamiający efekt. Zgodnie z tym, co ustalili agenci FBI, Führer przeżył i zdołał uciec do Ameryki Południowej. Tam osiedlił się w Argentynie. Film zamieszczony niżej to podsumowanie śledztwa agentów.

https://www.youtube.com/watch?v=jwSMtqpB2mE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również