Coraz więcej informacji pojawia się na temat dzisiejszego ataku terrorystycznego na jeden z kościołów na północy Francji. Francuska policja potwierdza śmierć przynajmniej jednego z zakładników, którego napastnicy brutalnie zamordowali. 

Dzisiaj po godzinie 10 rano, w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray, dwoje uzbrojonych w duże noże napastników zabarykadowało się w biorąc kilku zakładników – księdza, dwie siostry zakonne i przynajmniej dwoje wiernych.

Gdy jednej z sióstr udało się uciec (być może napastnicy ją wypuścili, by poinformowała policję i media), przybyłe na miejsce jednostki antyterrorystyczne przeprowadziły szturm.

Niestety jak wynika z informacji – potwierdzanych przez policję – przynajmniej jeden z zakładników tj. ksiądz, stracił życie tuż przed szturmem. Terroryści brutalnie go zamordowali podcinając mu gardło (niektóre źródła mówią, że odcięli mu głowę na wzór egzekucji przeprowadzanych przez Państwo Islamskie).

Wiadomo również, że przynajmniej jeden z napastników został zneutralizowany przez antyterrorystów podczas szturmu. Drugi – jak podają niektóre media – jest ciężko ranny.

Francuskie media i policja wciąż nie podają narodowości napastników ani ich ewentualnych motywów.

Na miejsce ataku jedzie prezydent Francji i szef francuskiego MSW.

 

 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: bbc / reuters / tvn24

...

Zobacz również