Ledwo co media obiegła informacja, że mężczyzna podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki, a internauci już zaczęli tworzyć różne teorie spiskowe, które zdobywają coraz więcej zwolenników.

Pisaliśmy już o tym tragicznym zdarzeniu z wczoraj. Mężczyzna w akcie protestu przeciwko partii rządzącej, chciał popełnić samobójstwo przez spalenie. Na szczęście udało się go ugasić i szybko przetransportować do szpitala. Równie szybko zaczęły się tworzyć teorie, dlaczego postąpił w taki sposób.

Jedni twierdzą, że stoją za tym politycy z lewej strony m.in. radni, którzy byli w tym czasie na Placu Defilad. Inni doszukują się teorii z gaśnicami, które nagle pojawiły się u przechodniów. Są też tacy, który opowiadają, że cały manifest mężczyzny, podobnie jak głośniki, z których leciała piosenka „Kocham wolność”, zostały podrzucone przez media lub polityków opozycji. O wszystkim dla redakcji „naTemat” opowiedziała radna Paulina Piechna-Więckiewicz, która była świadkiem tego desperackiego aktu i jest oskarżana przez część internautów o zorganizowanie „dramatycznego apelu opozycjonisty”..

Spytana o to co robiła w tym miejscu o tej porze, odpowiedziała, że pracuje w PKiN i tam było posiedzenie rady. Wszystko jest nagrane na monitoringu i jest gotowa pozwać każdego, kto sugeruję, że jest z tym związana. Kiedy redaktor spytał o teorie z gaśnicą, ona odpowiedziała:

– To się działo na parkingu. Każdy samochód jest obowiązkowo wyposażony w gaśnicę, a poza tym gaśnice mają też strażnicy z pobliskich budek. Nie ma w tym nic tajemniczego. Te wszystkie plotki i teorie spiskowe są odrażające. Nawet nie wiem, jak to skomentować. Chyba tylko tak, że każdy sądzi po sobie – komentuje radna.

Odniosła się również do teorii o głośnikach i manifeście. Twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego, gdyż jak już przybiegła to kartki leżały na bruku, a mężczyzna już się palił:

Bzdura. Gdy przybiegliśmy na miejsce tragedii, wokół leżały rozrzucone kartki. Z głośnika leciała piosenka „Kocham wolność”, a potem nagrane apele, by go nie gasić i jakiś tekst mówiony – wyjaśnia Piechna-Więckiewicz.

Fot. Twitter

Źródło: natemat.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również